Lösemiyi yendi, evliliğe adım attı

Adana'da, yaşayan 26 yaşındaki Canan Deniz Günay bugünlerde çifte mutluluk yaşıyor. Günay, hem 2 yıldır mücadele ettiği lösemiden kurtuldu hem de tedavi sürecinde tanıştığı Kerim Hülya ile evlilik yolunda ilk adımı attı.

Anadolu Ajansı 28.12.2014 - 13:22

Lösemiyi yendi, evliliğe adım attı

İki yıl önce yakalandığı lösemiyi ABD'den getirilen ilik sayesinde yenen Canan Deniz Günay ile Kerim Hülya'nın nişan yüzüklerini, Günay'ın ilik naklini gerçekleştiren Prof. Dr. Can Boğa taktı.

Doktor olmanın hazzını yaşadığını ifade eden Boğa, "Gerçekten bizler için de çok zorlu bir süreç oluyor. Çok üzülüyoruz hastaların durumuna. Neyse ki böyle güzel örnekleri gördükçe bütün yorgunluğa, zorluklara değiyor" dedi.

Canan Deniz Günay, gazetecilere, 2012'nin şubatında lösemi nedeniyle ilik nakline ihtiyaç duyduğunu, aynı yıl kasımda, Ulusal Kemik İliği Bankası aracılığıyla ABD'de Sandy kasırgasının hemen ardından bulunan bağışçıdan alınan ilik sayesinde sağlığına kavuştuğunu kaydetti.

"UMUDUMU HİÇ KAYBETMEDİM"
İlik bulunması sürecinde umudunu kaybetmediğini anlatan Günay, "Kasırganın ardından ilik bulunup, kuryenin alması, benim için büyük şanstı. O dönem yaşadığım kaos zaten çok farklıydı. İlik geldiğinden haberim yoktu. Doktorlar daha sonra beni aydınlattı bu konuda ama hakikaten çok ter dökmüşler" diye konuştu. 

"TANIŞTIĞIMIZDA CANAN'IN HASTALIĞINI BİLİYORDUM"
Günay, "Ameliyattan sonra ikinci kez doğdum. Şimdi de üçüncü kez doğdum" derken, Kerim Hülya da arkadaşları aracılığıyla tanıştığı Canan ile aralarında duygusal bağ oluştuğunu ifade ederek, "Tanıştığımızda hastalığını biliyordum. Her şeye rağmen yanında olup, ona destek vermek istedim. Birlikte olduğumuz için mutluyum" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...