Lösemiyi yendi, tıp fakültesini kazandı

Beş yaşındayken yakalandığı lösemi hastalığını yenen Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencisi Mesut Kaan Bozkurt (20), başta lösemi hastaları olmak üzere tüm hastalara yardım etmek için azimle çalışarak tıp fakültesini kazandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.08.2019 - 18:12

Lösemiyi yendi, tıp fakültesini kazandı

Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenim görmeye hak kazanan Mesut Kaan Bozkurt, doktorların güler yüzü ve ilgisi sayesinde hastane ortamını çok sevdiğini belirtti.

Kendisine 5 yaşında lösemi teşhisi konduğunu aktaran Koçman, şunları kaydetti:

"Ailem beni Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesine götürdü. Bir yıl boyunca burada kaldım. Kemoterapi de gördüm. Tedavi sürecinde doktorlar benimle yakından ilgilendi. Moralimi yüksek tutmak için ellerinden geleni yapıyorlardı. Doktorların güler yüzü ve ilgisi sayesinde hastane ortamını çok sevdim. Özellikle doktorların benim için çaba sarf etmesi, iyileştirmek için uğraşmaları beni derinden etkiledi. Ben de onlar gibi hayat kurtarmaya karar verdim. İnşallah beyaz önlüğümü giyip hastalara şifa dağıtacağım. Lösemi hastası olarak yattığım hastanede doktor olarak görev yapmayı çok isterim." 

“ÖĞRETMENLERİM HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRMEM KONUSUNDA YARDIM ETTİ”

Eğitim hayatı boyunca doktor olmayı kendisine hedef olarak belirleyen Bozkurt, hafta içinde okulun ardından, hafta sonu ise boş zamanlarında Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezinde ders çalışmaya devam ettiğini aktardı.

Rehber öğretmenlerinin, hayalini gerçekleştirmesi konusunda kendisine yardım ettiğini ifade eden Bozkurt, burada planlı, programlı çalışmayı öğrendiğini ve sınavı kazandığını belirtti. 

VİDEO: OTOMOBİL TUTKUSU LÖSEMİYİ YENMESİNDE ETKİLİ OLDU (30.07.2019)

Sayfa Yükleniyor...