“Medula yine çalışmıyor”

Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Harun Kızılay, Medula Provizyon Sistemi'nde sıkıntılar yaşandığını ve SGK'nın soruna kalıcı çözüm getirmesi gerektiğini söyledi.

Anadolu Ajansı 24.12.2012 - 12:37

“Medula yine çalışmıyor”

Kızılay, yaptığı yazılı açıklamada, eczanelerde kullanılan ve reçete onay sistemi adı verilen ''Medula Provizyon Sistemi''nin yine çalışmadığını belirtti.

Sistemden onay alamayan eczacıların, hastaların ilaçlarını temin edemediğini, hastaların da ilaçlarını alabilmek için saatlerce eczanelerde beklediğini belirten Kızılay, SGK'nın konuya acilen müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

Kızılay, açıklamasında şunları kaydetti: ''Sistemden kaynaklanan sorunun devam etmesi durumunda, hatta sistemin çökmesi durumunda, hastalarımızın mağduriyetini bireysel çabalarımızla ortadan kaldıramadığımız için hep birlikte yetkililerin bir an evvel sorunu çözmelerini bekliyoruz. Bizler, sorumlusu olmadığımız bir aksaklık için hastalarımızla karşı karşıya gelmek ve hastalarımızın mağduriyetine daha fazla tanıklık etmek istemiyoruz. Sorunun nedenine ve çözümüne yönelik düşüncelerimizi dile getirdiğimiz SGK, her seferinde bizlere büyük projelerinden bahsetmekte ancak; hala sistemin temel taşı olan Medula için etkin ve kalıcı çözümler üretememektedir. Hastasına verdiği ilaç hizmeti durma noktasına gelen biz eczacılar, bir kez daha haykırıyoruz, SGK konuya acilen kalıcı çözümler getirmelidir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...