Almanya’da günlük bir gazetenin düzenlediği çekilişte meme estetiği kazanan Müler, “Gazetede çekiliş ilanı gördüm. Çekilişe katılanlar arasında yapılacak kura ile kazanan kişiye Türkiye’deki Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri’nde meme estetiği yapılacağı yazıyordu. Araştırdım, yorumlar çok olumluydu. Bunun üzerine çekilişe katılmaya karar verdim. Göğüslerim çok küçük olduğu için meme protezi taktırmayı düşünüyordum, şanslıymışım” dedi.

İstanbul’a gelmekte hiç tereddüt yaşamadığını belirten Müler, “Türkiye’ye daha önce gelmemiştim. Almanya’da yaşadığım kasabada Türk komşularım var, onlardan Türkiye ve İstanbul hakkında çok şey duyuyordum. Bu ameliyat benim için müthiş bir deneyim oldu, çünkü hem istediğim görüntüye kavuştum hem de İstanbul’u ziyaret etme şansını yakaladım. İstanbul, gerçekten muhteşem bir şehirmiş” diye konuştu.

Ameliyatı yapan Doç. Dr. Fatih Peker, Müler’in 1 ay boyunca özel bir iç çamaşırı kullanması gerektiğini, ancak 1 hafta içinde tamamen normale döneceğini belirtti. Kadınlığın simgesi olan memenin, kadınların psikolojisi için çok önemli bir organ olduğunu hatırlatan Dr. Peker, hastaya standart olarak kullandıkları FDA onaylı Amerikan malı ve sertifikalı protez kullandıklarını söyledi. Dr. Peker, insan sağlığına zarar vermeyen protezin uzun yıllar boyunca güvenle vücutta kalabildiğini belirtti.