Kanserle mücadele eden minikler oyunla moral bulacak

Kansersiz Yaşam Derneğince yenilenen Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji ve Tranfüzyon Servisi açıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.12.2014 - 16:43

Kanserle mücadele eden minikler oyunla moral bulacak

Hastanede düzenlenen açılış töreninde konuşan Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Güven Bektemür, burada sivil toplum kuruluşu ve devletin "küçük bir işbirliğinin" görüldüğünü dile getirdi.

Derneğin desteğiyle ünitenin tamamının yenilendiğini ve çocukların hizmetine sunulduğunu anlatan Bektemür, şöyle devam etti:

"Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Umuyoruz ki bu çocuklar iyileştikçe onların yüzündeki gülümsemeden siz de hissedar olacaksınız. Onların dünyaya sevgiyle gülümsemesi, hayata kattığı değerlerden hissenizi inşallah bu müesseseler ayakta durduğu müddetçe alacaksınız. Burada emeği geçen herkese tek tek şükranlarımı sunarım. Bizler sizleri başımızın üstünde taşırız. Hayırlı olsun."

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Hasan Sinan Uslu da bu binaların insanlarla var olduğunu belirterek, "Sizler var olduğunuz için ben kendimi güçlü ve mutlu hissediyorum. İyi ki varsınız. Asla ve asla vazgeçmememiz gereken bir yol var. Kalp gözümüz açık kaldığı sürece bunu hep birlikte başaracağız. Gerçekten herkese tek tek teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

"ÇOCUKLARIN YÜZÜNDEN BAŞARILI OLDUĞUMU GÖRÜYORUZ"

Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dida Kaçmaz, dernek üyesi mimar Bruno Medina tarafından yeniden tasarlanan kliniğin, bağışlarla hayata geçirildiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bugün çocukların yüzündeki gülümsemeden, başarılı olduğumuzu görmek çok mutlu edici. Ama hepimizin daha büyük bir duası var, inşallah hepsinin buradan iyileşerek çıktığını görmek. Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu olarak, sizler uygun gördüğünüz sürece her zaman bunu yapmaya talibiz."

Yaklaşık 1,5 ayda mimar Bruno Medina tarafından yenilenen klinikte, çocukların ihtiyaçları doğrultusunda düzenlemeler yapıldı. Proje kapsamında, çocuklarla sürekli ilgilenecek bir kişinin olacağı oyun odası da oluşturuldu.

Törene, Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Asbaşkanı Zeynep Ilıcalı ile dernek üyeleri ve klinik doktorları katıldı.

Sayfa Yükleniyor...