“MÜ Diş Hekimliği Fakültesi Avrupa’nın en büyük ve en teknolojik fakültesi”

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Özkan, son teknolojik ekipmanlar ile hastalara hizmet verdiklerini söyledi, “Şu anda fakültemiz 20 bin metrekarelik kapalı alanıyla 314 üniteyle Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ve en teknolojik fakültesine sahip” dedi.

İHA 03.05.2018 - 15:41

RtAXWIu2Lk-WFsQB1y_r4A.jpg

Türkiye’nin en büyük implant firmalarıyla yaptığı ‘fellowship’ anlaşmaları ve Ortadoğu ülkeleri ile master seviyesindeki yabancı uyruklu diş hekimlerinin eğitimi için yapılan anlaşmalarla dikkatleri üzerine çeken Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi son teknolojik ekipmanlarla hastalarına hizmet veriyor. 

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Özkan, daha önce Nişantaşı Kampüsü’nde eğitim ve tedavi hizmetleri verdiklerini belirterek, "2015 yılında Türkiye’nin en büyük sağlık yerleşkesi olan Başıbüyük’teki Tıp Fakültesi; Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Nörolojik Bilimler Enstitüsü ile birlikte büyük bir sağlık kampüsüne taşındık. Şu anda fakültemiz 20 bin metrekarelik kapalı alanıyla 314 üniteyle Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ve en teknolojik fakültesine sahip” ifadelerini kullandı. 

“ORTADOĞU’DAN ÇOK FAZLA DİŞ HEKİMİ BURAYA MASTER YAPMAYA GELİYOR”
 
Ortadoğu ülkeleri ile master seviyesindeki yabancı uyruklu diş hekimlerinin eğitimi için yapılan anlaşmalara da değinen Prof. Dr. Özkan, “Eğitim dilimiz İngilizce olduğu için yaklaşık zaten 20 senedir bu programları yürütüyorduk ama son 2-3 yılda fakültemizin alanının büyümesiyle özellikle Ortadoğu; Suriye, Lübnan, İran, Irak, Kuveyt’ten çok fazla diş hekimi buraya master yapmaya geliyor. Şu anda 50 yabancı uyruklu master öğrencimiz var ve bu öğrenciler masterlarını bitirdikten sonra dünyanın her yerinde rahatlıkla eğitimlerini devam ettiriyorlar. Bizim için çok büyük bir onur” diye konuştu. 

“AVRUPA’DA VE TÜRKİYE’DE İLK KEZ BÖYLE BİR ANLAŞMA YAPILDI” 

Türkiye’nin en büyük implant firmalarıyla yapılan ‘fellowship’ anlaşmalarının önemine vurgu yapan Dekan şöyle konuştu:
 
“Çok büyük implant firmaları yurtdışında belirli merkezlerde, belirli fakültelerin merkezlerinde fellowship dediğimiz bursiyer programı yapmakta. Bu çok önemli bir şey Avrupa’da ve Türkiye’de ilk kez de Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’yle böyle bir anlaşma yapıldı. Bundan sonra bursiyer programları ortaklaşa İsviçre ve Türkiye’de Marmara Üniversitesi’nde yürütülecek. Bu gerçekten dünya çapında ülkemizin ne kadar ileriye gittiğinin en büyük örneklerinden biri.”

Prof. Dr. Yasemin Özkan

Prof. Dr. Yasemin Özkan

“HEDEFİMİZ; ÇOK BÜYÜK BİR ENGELLİ MERKEZİ KURMAK” 

2019 yılında engelliler için bir ağız ve diş sağlığı merkezi açmayı hedeflediklerini söyleyen Dr. Özkan, “Ben inanılmaz gurur duyuyorum. Önce mezunu sonra mensubu daha sonra da yöneticisi olduğum Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin bu kadar güzel ve büyük bir yere gelmesini sağladıkları için önce rektörümüze sonra da Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Benim en büyük arzum; Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne bir de çok büyük engelli merkezi katmak. Biliyorsunuz Türkiye’de çok fazla engelli vatandaşımız var. Bu engelli vatandaşlarımızın diş sağlıkları çok büyük problem. En büyük amacım 2019’da böyle bir engelli merkezi açarsak bu konuda çok büyük yardıma ve desteğe ihtiyacımız var” dedi.

Sayfa Yükleniyor...