'Mucize bebek' hayata tutundu

25 haftalık ve sadece 480 gram olarak dünyaya gözlerini açan Miray bebeğin hayati tehlikesi vardı. 'Yaşaması mucize olur' denen Miray bebek, 4 ay kuvözde verilen bakım ve tedavi ile hayata yeniden 'merhaba' dedi.

ntv.com.tr 28.04.2016 - 12:12 | Son Güncelleme : 28.04.2016 - 12:23

'Mucize bebek' hayata tutundu

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde yaşayan Sibel-Rasim Meriç çiftinin prematüre doğan ve hayati tehlikesi bulunan kızları Ayşe Miray bebek, 120 günlük tedavi ile hayata yeniden tutundu.

Miray bebeğin babası Rasim Meriç ve annesi Sibel Meriç, üçüncü çocuklarını kucaklarına almanın sevincini fazla yaşayamadı. Çünkü , 25 haftalık doğan ve sadece 480 gram olan bebeklerinin hayati tehlikesi vardı ve yaşaması 'mucize' olarak nitelendiriyordu.

Meriç ailesi, 'yaşaması mucize' denilen bebeklerini VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ayla Günlemez, Uzm. Dr. Berat Yücel'e teslim etti. 

SOLUNUM MAKİNESİYLE DESTEKLENDİ

120 gün küvözde tutulan Miray Meriç, solunum makinesi desteği ve verilen bakım sonucu 2,200 grama ulaştı ve hayati tehlikeyi atlattı.

4 ay boyunca zor ve sıkıntılı günler yaşadıklarını belirten anne Sibel Meriç, şimdi minik kızının sağlığına kavuşmuş olmasının mutluluğunu yaşıyor.

Miray bebeğin annesi Sibel Meriç, kızını hayata döndüren ekibe teşekkür etti.
Miray bebeğin annesi Sibel Meriç, kızını hayata döndüren ekibe teşekkür etti.

Anne Meriç, hamileliğin 25’inci haftasında sıkıntılar yaşamaya başladığını belirterek, bebeğinin prematüre doğmasından dolayı çok endişelendiğini söyledi.

Yapılan müdahale ve bakım sonrası minik kızını sağlığına kavuşturan hastane ekibine teşekkür eden Sibel Meriç, "O artık kocaman bir kız oldu. Onu kucağımıza aldığımız için çok mutluyuz. Doğumumu gerçekleştiren Prof. Dr. Eray Çalışkan başta olmak üzere, bebeğimize dört ay boyunca yeni doğan yoğun bakım ünitesinde özenle bakan tüm hastane ekibine minnettarım" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...