Bebek yetiştirmek kolay değildir. Niçin ağladığı, ne istediği, niye inat ettiği gibi bir çok inceliğin bilinmesi gerekir.

Amerika'nın ünlü çocuk doktorlarından Harvey Karp, pek çok anne babanın çaresiz kaldığı durumlara basit çözümler bulan bir uzman. Kendi özgün anlatımı ve tanımlamalarıyla bu zor konuların daha kolay anlaşılmasını sağlıyor.

Dr. Karp, mutlu bebekler ve çocuklar yetiştirme konusunda öğrettikleriyle milyonlarca Amerikalı anne babaya yardımcı oldu. 'Mahallenin En Mutlu Bebeği' ve 'Mahallenin En Mutlu Çocuğu' kitaplarıyla Amerika’nın en çok okunan çocuk doktoru olan Harvey Karp, bebek büyüten pek çok annenin çaresiz kaldığı durumlar için sunduğu basit çözümleri, Türk anne babalarla da paylaşmak için Acıbadem Maslak Hastanesi’nde bir konferans verecek. Ücretsiz olarak izlenecek konferansta, Harvey Karp, Türk anne-babalara, ‘mutlu bebek yetiştirmenin sırları’nı açıklayacak.

ÇOCUKLARA TRAFİK IŞIKLARI YÖNTEMİYLE YAKLAŞIN
Kolik tarzındaki bebek ağlamalarına, uykuyu artırmaya, emzirme başarısızlıklarına ve “tutturma” nöbetlerine özgün çözümler bulan Dr. Karp, 1-5 yaş arası çocukların basit düşünerek olaylara çözüm bulduğunu söylüyor.

Dr. Harvey Karp
Dr. Harvey Karp

Dr. Karp, onları “evcilleşmemiş mağara adamına” benzetiyor. Bu yaş grubu çocuklarına “Trafik ışıkları” yöntemi ile yaklaşılabileceğini belirten Karp,”İyi davrandıklarında yeşil ışık, sinir bozucu davrandıklarında sarı ışık, kesinlikle yapmamaları gereken davranışlar sergilediklerinde ise kırmızı ışık yakmalıyız” diyor.

Dr. Karp, bütün bunların nasıl başarılacağını, mutlu çocuklar yetiştirmenin ipuçlarını, çocuk büyütürken yapılması ve kaçınılması gereken detayları ebeveynlerle paylaşacak.

KONFERANS PROGRAMI
Tarih : 21 Temmuz 2010, Çarşamba
Yer : Acıbadem Maslak Hastanesi Konferans Salonu 12:20-14.15