NTV

New York'tan "Sen de kalbini aç"

Anadolu Ajansı

Sağlık

New York'ta Gaziantep Üniversitesi Hastanesi çocuk servisi yararına açık artırma düzenlendi. Sen De Kalbini Aç" açık artırmasından elde edilen gelirle hastanenin çocuk servisine cihaz alınacak.

Gizem Öztürk öncülüğünde, Lazzoni'de düzenlenen "Sen de Kalbini Aç, Bir Hayat Kurtar" adlı açık artırmadan elde edilen gelirle çocuk servisi için ekokardiyografi ile seyyar kan basıncı cihazları satın alınacak.

Açık artırmaya 20 sanatçının 52 eserle katıldığını belirten Öztürk, "Etkinliği, New York Rotary Kulübü ile Gaziantep Rotary Kulübü ortaklaşa düzenledi. Türkiye'den ve dünyanın bir çok yerinden sanatçıların eserlerinin sergilendiği etkinlikten elde edilecek gelirle Gaziantep Üniversitesi'ne iki cihaz alacağız. Bu cihazlardan taşınabilir olanı Suriyeli mültecilerin kaldığı kamplara götürerek orada kalan çocukların ihtiyaçlarını da karşılayabileceğiz" dedi.

Açık artırmada, fotoğrafların yanı sıra sulu boya ve yağlı boya eserler de yer aldı.

"Glory" adlı fotoğrafıyla açık artırmaya katılan Gül Çevikoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada "Çok uzaktayız ama Türkiye'yle her zaman bağlantıdayız. Kalbimiz onlarla" ifadelerini kullandı.

Çevikoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Yaşadığımız şehir ortamının baskısı, gürültüsüne karşın doğanın güzelliğini, çiçeklerini enerjisini vurgulamak istedim. Eserimde kontrast var, bütün çalışmalarımda kontrastı yakalamak istiyorum. Benim tek vurguladığım şey, varlıkla yokluk arasında, bütünlükle hiçlik arasındaki gidiş gelişlerin zıtlığını yakalamak ve şehir de bunlardan biri.''

New York'taki yardım etkinliğini düzenleyen Öztürk, açık artırmanın sonunda hedefledikleri rakama ulaştıklarını, iki cihaz için gerekli olan paranın toplandığını söyledi.