NTV

Nilüfer meme kanseri için söyledi

Sağlık
Nilüfer meme kanseri için söyledi

Meme kanseri tedavisi gören sanatçı Nilüfer, hastalığa dikkat çekmek amacıyla yapılan yürüyüşe katıldı ve şarkılarını kanserde erken teşhisin hayat kurtardığına vurgu yapmak için söyledi.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 30 bin kadının hayatını tehdit eden hastalığa ve erken tanının önemine dikkat çekmek amacıyla Avon tarafından düzenlenen Meme Kanseri ile Mücadele yürüyüşünün sloganı, meme kanserinin rengi olarak kabul edilen pembeyi vurgulayan “Hayata Pembe Gözlüklerle Bak” oldu.

Ortaköy-Beşiktaş hattında düzenlenen yürüyüşe Filiz Akın ve İlker İnanoğlu gibi ünlüler de katıldı. Yürüyüşün sonunda, Nilüfer’in konseriyle keyifli vakit geçiren katılımcılar, konseri dağıtılan pembe gözlüklerle izledi.

Meme kanseri ile mücadele eden Nilüfer, “Bu hastalığı başlangıcında yakalamak çok önemli. Bu konserin amacı da bu; erken teşhisin hayat kurtardığını binlerce kadına ulaştırmak. Biz kadınlar çok güçlüyüz. Ben de bugün güçlü bir şekilde karşınızdayım. Kendimi eskisinden de iyi hissediyorum hayat çok tatlı ve çok güzel” dedi.