Nilüfer'in şarkıları, kanserle mücadele için

Bir süre önce kanser tedavisi gören sanatçı Nilüfer bu kez kanserle mücadele için söyledi. Sanatçı, aynı hastalıkla savaşan kadınlarla sahneye çıkarak şarkılarını seslendirdi.

Anadolu Ajansı 29.04.2013 - 14:20

Nilüfer'in şarkıları, kanserle mücadele için

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Nilüfer, meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek ve toplumda bilinç oluşturmak amacıyla 5 yıl önce kurulan "Farkındalık Korosu" ile aynı sahneyi paylaştı. MEB Şura Salonu'nda gerçekleşen konserde Nilüfer, kendisi gibi meme kanseri tedavisi gören 40 kadınla sahneye çıktı.

Konserde ilk olarak "Dünya Dönüyor" isimli şarkısını seslendiren Nilüfer, diğer şarkılarına geçmeden önce duygularını dile getirdi. Nilüfer, kanser tedavisini tamamlamış ve tedavi gören kadınlarla aynı sahnede bulunmanın kendisi için çok önem taşıdığını belirterek, tedavi sürecinde ve sonrasında sığınılacak en güzel şeyin şarkı söylemek olduğunu ifade etti.

"HAYAT GERÇEKTEN GÜZEL, YAŞAMAK GÜZEL"
Provalarda çok duygulu anlar yaşadıklarını ve kendilerini tutamayarak birlikte ağladıklarını anlatan Nilüfer, meme kanserinde erken tanının önemine dikkati çekti.

Farkındalık yaratmak amacıyla kurulan koroda emeği geçenlere teşekkür eden Nilüfer, "Farkındalık yaratmak, erken teşhis için çok önemli. Ne olur, kendinizi ihmal etmeyin, kontrollerini yaptırın. Hepimiz, bu tecrübeyi yaşamış kişiler olarak buradayız. Hayata çok daha sıkı bağlanmak ve hayatı daha çok sevmek için başarılı, sağlıklı olmayı düşünün. Çünkü, hayat gerçekten çok güzel, yaşamak güzel" diye konuştu.

Şebnem Ferah'ın seslendirdiği "Sil Baştan" isimli şarkının kendisi için çok anlam ifade ettiğini dile getiren Nilüfer, "Eskiden uzaktan severdim bu şarkıyı. Sonra, sözleri hayatımla o kadar örtüştü ki geçen yıldan bu yana konserlerimde zaman zaman bu şarkıyı çok severek söylüyorum" diyerek, şarkıyı koroyla seslendirdi.

"HAYATA TUTUNAN KADINLARIN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİK"
Farkındalık Korosu'na bir şarkıyla da koronun kurucusu ses sanatçısı Pınar Ayhan da eşlik etti. Ayhan, konserde kendi albümünden "Yorgunum anla" adlı şarkısını söyledi.

"KADINLARIN MÜCADELESİ ŞARKILARLA DİLE GELECEK"
Ayhan, sanatçıların, toplum önderlerinin her zaman fark yaratmaları gerektiğine inandığı için böyle bir koronun kuruculuğunu yaptığını vurguladı. Sanatçı ve toplum önderlerini söylediklerinin dikkate alındığına işaret eden Ayhan, "Güzel ve doğru şeyler söylendiğinde yer yerinden oynayabilir. Ben, şarkıcı gibi görünüyorum ancak duyarlı bir şarkıcıyım. Rotary'de erken tanı konusunda çalışmalar yapıldığını öğrendiğimde böyle bir koro kurmamız gerektiğini düşündüm ve yola çıktık. Bugün buradayız ve daha iyi yerlerde olacağız. Kadınların mücadelesi, şarkılarla dile gelecek" değerlendirmesini yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...