Organ bağışıyla üç kişiye hayat verecek

Çanakkale'de tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 64 yaşındaki Hanife Özgen'in karaciğeri ve iki böbreği, Bursa'da üç hastaya nakledilmek üzere alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.09.2016 - 10:49

Organ bağışıyla üç kişiye hayat verecek

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Evciler köyündeki tarlalarında beyin kanaması geçiren Hanife Özgen, 27 Ağustos'ta Çanakkale Devlet Hastanesine kaldırıldı. Özgen'in hastanede tedavisi sürerken beyin ölümü gerçekleşti.

Hastanenin Organ Nakli Koordinasyon Merkezinde görevli doktorlar, Özgen'in yakınlarıyla görüşerek organ bağışı için onaylarını aldı, ardından organ nakli için işlemler başlatıldı.

Hanife Özgen'in karaciğeri ve iki böbreği alınarak, üç hastaya nakledilmek üzere Bursa'ya götürüldü.

Çanakkale Organ Nakli İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hanife Özgen'in ailesi duyarlılık göstererek organlarıyla başkalarının sağlıklı yaşaması konusunda bir karar verdiler. Organlarını bağışladılar. Buradan kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine sonsuz teşekkür ediyorum. Karaciğeri ve bir böbreği Uludağ Üniversitesi Hastanesinde, bir diğer böbreği de Bursa Acıbadem Hastanesinde bekleyen hastalara nakledilecek." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...