Uşak Organ Nakil Koordinatörü Dr. Zafer Aydın, dün sabah beyin ölümü gerçekleşen Süleyman Tuncay'ın organlarının ailesi tarafından bağışlandığını söyledi. Kente gece yarısı gelen sağlık ekiplerinin operasyon sonucu kalp, karaciğer, akciğer, böbrekler ve korneaları başarılı şekilde çıkardığını ifade eden Aydın, organların nakil bekleyen hastalara ulaştırılması için gayret gösterdiğini belirtti.

Dr. Aydın, "Karaciğer Malatya'ya, akciğer İstanbul'a uçakla gönderildi, kalp, böbrekler ve kornealar kara yoluyla İzmir'deki hastanelere gönderildi. Sorunsuz şekilde nakil işlemlerinin gerçekleşmesi tek arzumuz" diye konuştu.

Aydın, organları alınan Süleyman Tuncay'ın cenazesinin ise otopsinin ardından gün içerisinde ailesine teslim edileceğini ve Kütahya'da toprağa verileceğini kaydetti.

Kütahya'da geçen hafta Bekir Avlu Pınar Caddesi'nde iki grup arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan kavgada av tüfeğiyle başından vurulan Süleyman Tuncay'ın, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşmiş, yakınları, gencin organlarını bağışlamıştı.