Oyun onların ilacı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV), ‘Oyun Benim İlacım’ projesi ile fen, matematik, sanat ve oyun temelli etkinlik ve eğitim programları sayesinde yatarak tedavi gören kanser hastası çocuklarla ailelerinin tedaviye uyum sağlamaları hedefleniyor.

04.02.2014 - 10:13

Oyun onların ilacı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, ‘Oyun Benim İlacım’ projesiyle, İstanbul'da kanser tedavisi gören çocukların duygusal ve sosyal gelişimlerine ve tedavi sürecine uyum sağlamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

‘Aile Evi’ bünyesindeki etkinlik ve eğitim merkezi aracılığıyla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pediatrik Onkoloji ve Hematoloji Birimleri’ndeki 140 KAÇUV gönüllüsünün desteği ile tedavileri devam eden 500 çocuğa ulaşmak, projenin hedefleri arasında.

Uzman danışmanlar gözetiminde yürütülen projeyle, 0-17 yaş arasındaki 3 farklı grup için hazırlanan fen, matematik, sanat ve oyun temelli yaratıcı etkinlikler içeren eğitim programı aracılığıyla, çocukların sadece keyifli vakit geçirmeleri değil; bilişsel anlamda da desteklenmeleri amaçlanıyor. Tablet uygulamaları içeren etkinlikler ile de çocuklar güncel teknolojinin imkânları ile buluşturuluyor.

KANSER HASTASI ÇOCUĞA YAKLAŞIM NASIL OLMALI?
Ailelere yönelik seminerlerde; tedavinin hastane dışında devam edecek dönemlerinde ailelerin çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmelerine katkı sağlayacak bilgiler verilecek.

Proje kapsamında hazırlanacak 2 film ile de çocuklar hastalıkları hakkında bilgilendirilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...