Özel hastanelerde ücretsiz kanser tedavisi ve ameliyatı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, özel hastanelerde kanser tedavisinin 1-2 ay içinde tamamen ücretsiz olacağını açıkladı. Muayene, kemoterapi gibi işlemlerden zaten fark alınmaması gerektiğini söyleyen Akdağ, ameliyatlardan da fark alınmaması için çalışmayı tamamlamak üzere olduklarını söyledi.

Haberler - NTV 08.12.2016 - 17:36 | Son Güncelleme : 08.12.2016 - 17:39

Özel hastanelerde ücretsiz kanser tedavisi ve ameliyatı

Özel hastanelerde kanser tedavisinden fark alınmaması için yürütülen çalışmada sona gelindi.

Bakanı Recep Akdağ, “Hedef kanser hastalarımıza, tıpkı kamu hastanelerinde olduğu gibi özel hastanelere müracaat ettiklerinde de kendilerinden herhangi bir fark alınmadan hizmet verilmesi. Öyle ümit ediyorum ki 1-2 ay içerisinde bunu çözeriz” dedi.

Kanser hastalarının en geç 2 ay içinde özel hastanelerde de kamu hastanelerindeki gibi ücretsiz hizmet alabileceğini açıklayan Bakan Akdağ, kanser cerrahisi için fiyat belirlendiğini söyleyerek şöyle devam etti:

"CERRAHİ DIŞINDA FARK ÜCRETİ ALAN HASTANELERİ İHBAR EDİN"

“Cerrahi dışındaki muayeneler, kemoterapiler, radyoterapiler buna benzer bütün işlemler bunların hiçbirinden fark alamazlar. Mevcut sözleşmeler kanser cerrahisinden fark alınabileceğini söylüyor o da Sosyal Güvenlik Kurumu’na verilen faturanın 2 katı kadar. Bizim üstünde çalıştığımız, bu cerrahiler için alınan farkın alınmaması için.”

Akdağ, kanser tedavisinde, cerrahi dışında ücret alan özel hastanelerin de ihbar edilmesi için çağrıda bulunarak, “Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sözleşme yaptığı özel hastaneler kanser hastalarımızdan cerrahileri dışında ücret farkı alamazlar, alan varsa bunu usülsüz yapıyor” dedi.

Sayfa Yükleniyor...