Palm yağı gerçeği

Adı yabancı gelebilir ama birçok paketli üründe rastlamak mümkün. Çocuğunuz için bir ürün satın almadan arkasını okuyun.

Palm yağı gerçeği

Endonezya ve Malezya uzaktaymış gibi gelebilir. Ama mutfağınızda, banyonuzda oradaki yağmur ormanlarını yok ederek üretilmiş PALM YAĞI'nı içeren birkaç ürün mutlaka vardır.

Palm yağı, dayanıklı ve özellikle de ucuz bir yağ olduğu için kullanılıyor, ama kalitesiz ve doymuş yağ barındırdığı için de kalp hastalıkları ve obezite ile ilişkilendirilebiliyor. Ayrıca üretimi için geniş alanlara ihtiyaç var, bunun için de, iklimi uygun olan Güneydoğu Asya'daki yağmur ormanları talan ediliyor.

Oradaki yaşam, kontrolsüz tarım arazilerinden dolayı tehdit altında: orangutanlar, maymunlar, filler, gergedanlar ve çok daha fazla hayvan ve bitkinin nesli tükeniyor. İçimize çektiğimiz oksijenin önemli bir kaynağı harap ediliyor.

Maalesef bu yağ sadece sağlıksızdır diye rafa geri bıraktığınız abur cuburlarda değil, çocuk maması, vejeteryan, vegan, organik birçok üründe bulunabiliyor,. Hatta doğal gözüken kozmetik dükkanların kremlerinde ve sabunlarında da mevcut.

Dolayısıyla etiket incelerken yine iş bize düşüyor: Palm Yağı, Palmitic Asit, Palmeate, Palm yazan ürünleri rafa geri bırakma seçimine sahipsiniz.

Daha fazla bilgi ve zarar gören türleri görmek için tıklayın:
http://www.saynotopalmoil.com/suffering-species.php

Sayfa Yükleniyor...