Pendik Hastanesi'ndeki Ebola alarmı kalktı

İstanbul Valiliği, Ebola şüphesiyle hizmete ara veren MÜ Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinin hizmete açıldığını duyurdu.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.10.2014 - 09:12

Pendik Hastanesi'ndeki Ebola alarmı kalktı

İstanbul Valiliği, Ebola şüphesiyle hizmete ara veren Marmara Üniversitesi (MÜ) Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinin tüm bölümlerinin hizmete girdiğini açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, dün saat 17.00 sıralarında yabancı uyruklu bir kadın hastanın MÜ Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Polikliniği'ne başvurduğu belirtilerek, şöyle denildi:

"25 Eylül'de ülkemize giriş yapmış olan hasta, Batı Afrika ülkelerinden gelmesi ve yüksek ateşi olması sebebi ile aksi ispatlanıncaya kadar Ebola şüpheli vakası olarak değerlendirilerek, muayene edildiği Acil Servis bölümünde tedbir amacıyla kısa süreliğine hizmete ara verilmiş, içeride bulunan hastaların tedavisine ve çok acil hastaların kabulüne devam edilmiştir. Yapılan tetkikler sonucunda hastaya sıtma teşhisi konulmuş ve enfeksiyon servisine yatırılarak tedavisine başlanmış olup, saat 01.00'den itibaren Acil Servisin bütün bölümleri hizmete açılmıştır."

Sayfa Yükleniyor...