Performans sistemine devam

Sağlık Bakanlığı, performansa dayalı ek ödeme sisteminin, Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın başarısında önemli olduğunu ve devam edeceğini açıkladı.

01.02.2011 - 15:52

Performans sistemine devam

Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde medyada, ''Sağlık personelinin ek ödeme oranlarında indirime gidiliyor'' iddialarını içeren haberlerin yer aldığı belirtildi.

Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan, Sağlık Bakanlığı ve ilgili kamu kuruluşlarına görüş için gönderilen ''Döner Sermaye İşletmeler Kanun Taslağı''nda yer alan personelin tavan ek ödeme oranlarının düşürülmesini öngören düzenlemeyle ilgili olarak Maliye Bakanlığı yetkilileriyle görüşüldüğünün ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bu görüşmede sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesinde ve verimliliğinin artırılmasında performansa dayalı ek ödeme sisteminin önemi anlatılmıştır. Söz konusu düzenlemenin Sağlık Bakanlığı çalışanlarını kapsamaması talebimiz Maliye Bakanlığı yetkilileri tarafından kabul edilmiştir. Buna göre 2004 yılından itibaren uygulanan ve Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın başarısında önemli bir yere sahip olan performansa dayalı ek ödeme sistemi ve ek ödeme oranları aynen korunacaktır. Sağlık Bakanlığı personellerinin özlük haklarında herhangi bir gerileme olmayacaktır.'’

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...