Bir yılı aşkın süredir HIV/AIDS ile yaşayan bireylerin hayatlarını paylaştıkları Pozitif Günlük, büyük bir başarıya imza attı. Turkcell tarafından düzenlenen ve alanında en iyi blogların ödüllendirildiği Blog Ödülleri yarışmasında binlerce blog arasında en çok halkoyu ile finalist olan Pozitif Günlük, juri oylaması sonucunda birinci oldu. Ödülü tüm yazarlar adına blog editörü Okan Aksu aldı.

Okan Aksu “Bize oy veren herkese, jüriye HIV/AIDS konusunda duyarlı oldukları için çok teşekkür ediyorum. HIV/AIDS ile yaşayan insanların hayatlarını sosyal medyaya taşıyarak farkındalık yaratan Pozitif günlük, bir yıl içinde 30 bin okuyucuya ulaştı. Bu başarı HIV/AIDS konusunda sosyal medyada da duyarlılık yarattığımızın göstergesidir” dedi.

Ödül törenine katılan Pozitif Yaşam Derneği İletişim sorumlusu Çiğdem Şimşek de “Bu ödülü tüm HIV ile yaşayan insanlar adına alıyoruz. Bu blog ile amacımız HIV pozitif insanların yaşadıklarını, deneyimlerini, hayata nasıl tutunduklarını dile getirmekti. Bu sayede topluma HIV/AIDS ile yaşayabilmenin mümkün olabileceğini gösterdik” ifadesini kullandı.

Pozitif Günlük bloğuna www.pozitifgunluk.com adresinden ulaşmak mümkün.