2011 yılından bu yana yayında olan ve HIV/AIDS ile yaşayan bireylerin hayatlarını, tecrübelerini anlattıkları Pozitif Günlük kısa sürede 150 bin okuyucuya ulaştı.

Pozitif Günlük editörü Okan Aksu, Türkiye’de sosyal medya alanında blogların hak ettiği ilgiyi görmediğini belirterek, “Ancak Pozitif Günlük diğer bloglardan farklı olarak kısa zamanda birçok insanın ilgisini çekti ve düzenli bir okuyucu kitlesine ulaştı. Türkiye’de blogların bu kadar çok okuyucuya ulaşması aslında beklenilen bir durum değil. Bu yüzden oldukça mutluyuz” dedi.

Proje sorumlusu Çiğdem Şimşek ise amacın, HIV/AIDS ile yaşayan bireylere yönelik ayrımcılığı kırmak olduğunu vurgulayarak, “HIV pozitif bireylerin sağlıklı ve mutlu bir hayat sürebileceklerini herkese göstermiş olduk” diye konuştu.

Blog yazarlarından Fatih Egelioğlu da blogun insanlara HIV/AIDS ile ilgili doğru bilgiler veren bir kaynak olduğunu söyledi. Egelioğlu, “Pozitif Günlük, hem HIV/AIDS ile yaşayan bireyler hem de toplumun tüm kesimleri için inanılmaz bir kaynak. Doğru bilgi boşluğunu dolduran bir adres” ifadesini kullandı.

Okan Aksu, çalışmanın bundan sonra kitaplaşacağını, aynı zamanda yeni yazarlar ile daha da zenginleşeceğini belirtti. Pozitif Günlük, Pozitif Yaşam Derneği tarafından destekleniyor.

www.pozitifgunluk.com