Refiye, dönüş için bekliyor

14 Nisan 2013'te Sağlık Bakanlığı tarafından tedavi için Amerika'ya gönderilen Gardner Sendromu hastası Refiye Yılmaz'ın Ağustos ayında Türkiye'ye dönmesi planlanıyor.

Anadolu Ajansı 01.07.2014 - 19:38

Refiye, dönüş için bekliyor

Sağlık Bakanlığı'nın tedavi için ABD'deki Miami Jackson Memorial Hastanesine gönderilen ve çoklu organ nakli ameliyatında karaciğer, pankreas, ince ve kalın bağırsağı parçalar halinde değiştirilen Gardner Sendromu hastası Refiye Yılmaz, yurda dönmek için gün sayıyor.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Yavuz Akbulut, Refiye Yılmaz'ın, herhangi bir problem daha gelişmezse ağustos ayının sonuna doğru Türkiye'ye kesin dönüşünün planlandığını bildirdi.

Refiye Yılmaz'ın, mart ayında motivasyon için doktorlarının izniyle Tekirdağ'daki ailesinin yanına geldiğini ve evde 3 hafta kaldığını, daha sonra tedavisinin devamı için ABD'ye döndüğünü ifade eden Akbulut, şunları kaydetti: "Refiye Yılmaz'ın babası Mustafa Yılmaz ve doktorlarıyla dün bir görüşme yaptım. 26 Haziran Perşembe günü Yılmaz'ın midesinden daha önce ameliyat olduğu bölgeden portakal büyüklüğünde bir polipin alındığı bilgisini edindim. Doktoru tarafından, kızımızın şu anda hastanede yattığı ve durumunun iyi olduğu, başka bir ameliyat planlanmadığı ve bir sıkıntısının olmadığı bildirildi. Ayrıca doktorları tarafından herhangi bir problem daha gelişmezse ağustos ayının sonuna doğru kızımızın Türkiye'ye kesin dönüşünün planlandığı bildirilmiştir."

Akbulut, yurt dışındaki tedavisi bittikten sonra Yılmaz'ın tedavisinin ve takibinin İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin uzman sağlık ekibi tarafından yapılacağını aktardı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...