Rum kesiminde ikinci H1N1 vakası

Kıbrıs Rum kesiminde, halk arasında domuz gribi olarak da bilinen A tipi H1N1 virüsü olduğundan şüphelenilen yeni bir vaka daha saptandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 03.06.2009 - 22:19

Rum haber kaynakları, eğitim için bulunduğu New York'tan dün akşam Güney Kıbrıs'a dönen, üniversite öğrencisi bir Rum genç kızın, domuz gribi şüphesiyle bu sabah Limasol Genel Hastanesi'ne başvurduğunu duyurdu.

Limasol Genel Hastanesi doktorlarından Hristalla Hacianastasiu, ''üniversite öğrencisinin, A tipi H1N1 virüsü taşıdığına dair semptomların tamamına sahip olması dolayısıyla daha ileri tetkikler için hastanenin özel bir odasında kontrol altına alınmasının uygun bulunduğunu'' açıkladı.

Adı açıklanmayan kız öğrenciden ilk test örneklerinin alınıp laboratuvara gönderildiğini, sonuçların akşam saatlerine kadar alınmasının beklendiğini ifade eden Hacianastasiu, bu öğrenciyle birlikte seyahat eden kişilerin saptanması amacıyla araştırmaların da başlatıldığını söyledi.

Hacianastasiu, Rum tarafındaki ilk domuz gribi vakası olarak tedavi altına alınan Moldovalı kadının sağlık durumunun da iyi olduğunu ve hastaneden taburcu edildiğini açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...