Saç dökülmesi günümüzde hem erkeklerin hem de kadınların sık karşılaştığı sorunlar arasında. Saç dökülmesinin birçok nedeni olduğunu belirten ve çeşitli tedavi seçenekleri uygulandığına işaret eden Dr. Reşat Arpacı, kişiye özel bakım kürlerinin daha etkili olduğu görüşünde.

Tıp doktorlarının saç sağlığı ve saç ekimi konusuna son yıllarda daha fazla eğilmeye başladığını belirten Dr. Arpacı’nın saç dökülmelerinde uygulanacak kişiye özel tedavi ile ilgili görüşleri şöyle:

"Nedense halkımız saç dökülmesi konusunda sağlıklı ürünlere değil, fazla şey vaad eden ve hiç bir etkinliği olmayan ürünlere daha fazla rağbet gösteriyor. Bunun temel sebebi saç dökülmesi tedavisini doktorların kendi tedavi planlarına dahil etmemesi ve alanı boş bırakmaları. Saç ekimi son yıllarda iyice arttı ve hekimlerin konuya ilgisi devam ediyor.Saç dökülmesi tedavisinde özel karışımlar çok daha etkili. Kişiye özel bu ilaçlar hastanın yaşına, cinsiyetine, saçının dökülmesi hızına, saçın kalınlığına, saçlı derinin besleme özelliğine, yağ oranına ve genetik risk faktörlerine göre hazırlanıyor. Bazı ozonlanmış özel yağların ilave edilmesi de etkinliği artırıyor ve böylece tedavi planlanmış oluyor. Aynı planı saç ekimi yaptıran hastalara da uyguluyoruz. Saç ekiminden sonra da saçlara özel bakımlar yaptırmak gerekiyor. Bu bakımlar mevcut saçların korunmasını sağlarken, bir yandan da çıkacak saçların daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarına yardım ediyor."

Kişiye özel tedavi planlarının zannedildiğinden daha ekonomik olduğunu belirten Dr. Arpacı, aynı tedavilerle saç mezoterapisi gibi klinik uygulamaların da kombine edilebildiğini de sözlerine ekledi.