10 yıldır uzattığı saçını lösemi hastası çocuklara bağışladı

Antalya'da yaşayan 30 yaşındaki Gurbet Yağcı, yaklaşık 10 yıldır uzattığı saçlarını kemoterapi nedeniyle saçları dökülen lösemi hastası çocuklara peruk yapılması için bağışladı.

Anadolu Ajansı 31.07.2016 - 13:03 | Son Güncelleme : 31.07.2016 - 13:04

10 yıldır uzattığı saçını lösemi hastası çocuklara bağışladı

Bir kreşte çalışan Gurbet Yağcı'nın yaklaşık 10 yıldır kestirmediği saçları 1 metre uzunluğa ulaştı.

Saçlarını uzun süre daha kestirmeyi düşünmeyen Yağcı, yaklaşık bir hafta önce sosyal medyada özellikle lösemi hastası çocuklara kan vermek için oluşturulan ve 178 bin üyesi bulunan Antalya Kan Bankası grubuna üye oldu.

Burada kan ve trombosit arayan çocukların fotoğraflarını gören Yağcı, kemoterapi gören çocukların saçlarının döküldüğünü görünce saçlarını lösemi hastası çocuklara peruk yapılması için bağışlamaya karar verdi.

Yağcı, grubun yöneticisi Emin Balin ile iletişime geçti. Antalya Kan Bankası Derneğine gelen Yağcı'nın saçlarını, lösemi tedavisi gören 11 yaşındaki Büşra Ersoy kesti.

"ÇOCUKLAR SAÇSIZ GEZERKEN 1 METRE SAÇLA SOKAKLARDA DOLAŞAMAM"

Yağcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, saçlarına yıllardır özenle baktığını söyledi. Saçlarını gören herkesin kendisini takdir ettiğini anlatan Yağcı, "10 yıldır saçlarımın sadece ucundan kırıklarını aldırıyordum. Saçlarımı çok seviyordum. Birçok insan saçlarımı bu kadar nasıl uzattığımı soruyordu. Soranlara 'Saçlarımı uzun yıllar daha kesmeyeceğim' diyordum. Antalya Kan Bankası grubuna üye olunca her gün saçları dökülen çocukları gördüm. Kendi kendime, 'Bu çocuklar saçsız gezerken ben bir metre saç ile sokaklarda dolaşamam.' dedim. Saçlarımı bağışlamaya karar verdim. Umarım saçlarım lösemili birkaç çocuğun yüzünü güldürür" dedi.

Büşra Ersoy ve Gurbet Yağcı
Büşra Ersoy ve Gurbet Yağcı

"ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLECEK"

Yağcı'nın saçlarını kesen lösemi hastası Büşra Ersoy ise saçların birçok arkadaşının yüzünü güldüreceğini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...