8 çocuk 16 torun sahibi Hürü Cerit'in safra kesesinde taş olduğu tespit edildi. Ameliyata alınan kadının safra kesesinden ikisi 15 gram ağırlığında 165 adet taş çıktı.

Yaşlı kadını ameliyat eden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Sezai Kurt, safra kesesinin uzunluğunun normalde 8-10 santimetre olduğunu belirten Kurt, şöyle konuştu:

''Fakat hastamızın safra kesesi 20 santimetreyi geçiyordu. Birkaç gün geç kalsalardı ve kese patlasaydı yine ameliyat ederdik ama hastanın hayati tehlike riski yüksek olurdu. Hastanın safra kesesinden çıkarılan taşların toplam ağırlığı 50 gram. Hastamızın sağlık durumu şu an iyi. 14 yıldır bu görevdeyim ve ilk defa böyle bir durumla karşılaştım.''

Hürü Cerit de en kısa zamanda taburcu olarak evine dönmek istediğini söyledi. Evinin bahçesinde sebze ve meyve yetiştirdiğini anlatan Cerit, ''Hayatımda hiç hastalanmadım. İlk kez doktora geldim ve ameliyat oldum. Doktorlar bana 'eğer biraz daha geç gelseydin işin çok zordu' dediler. Şimdi iyiyim. Taburcu olunca yine bahçemle uğraşacağım'' diye konuştu.