Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden YKS şampiyonlarına burs

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) puan sıralamasında Türkiye genelinde dereceye giren ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilere üstün başarı bursu verilecek.

Anadolu Ajansı 16.07.2018 - 11:49

Sağlık-Bilimleri-Üniversitesi-5.jpg

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, üniversitelerini tercih edecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) şampiyonlarına Sağlık Bilimleri Haydarpaşa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (SAHADER) aracılığıyla üstün başarı bursu verecek.

Türkiye'nin sağlık temalı ilk devlet üniversitesi olan SBÜ'nün çalışmalarını sürdürdüğünü belirten SBÜ Rektörü ve SAHADER Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl, üniversiteyi sağlık eğitimi alanında Türkiye'nin ve dünyanın sayılı üniversiteleri arasına sokmayı hedeflediklerini belirtti. 

Erdöl, Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin bugünkü imkanlarla daha ileriye taşınmasına müteveccih bir uygulama olan SBÜ'nün, İstanbul ve Ankara’da sağlık eğitimi görmenin avantajları yanında barınma, ulaşım imkanları ve sosyal fırsatlarıyla da öne çıktığını söyledi.

Türkiye'nin ve dünyanın en kaliteli üniversitelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürüdüklerini ifade eden Erdöl, bu nedenle kaliteli, bilinçli öğrencileri üniversiteye çekmek ve nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştirmek arzusunda olduklarını aktardı, üniversitenin burs ve yurt imkanlarına ilişkin şu bilgileri verdi:

“ÖĞRENCİNİN BAŞARISI DEVAM ETTİĞİ SÜRECE BURS DEVAM EDECEK”

"Başkanlığını yürüttüğüm SAHADER'deki gerçek ve tüzel kişilerin yaptıkları bağışlardan sağlanan kaynaklar kullanılarak YKS puan sıralamasında Türkiye genelinde ilk 100'e giren ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ni tercih ederek kesin kayıt yaptıran öğrencilere aylık 3 bin lira, 101-500'e giren ve üniversitelerine kesin kayıt yaptıran öğrencilere aylık 2 bin lira, 501-1000'e giren ve üniversitelerini tercih ederek kesin kayıt yaptıran öğrencilere aylık bin lira üstün başarı bursu verme kararı aldık.

Prof. Dr. Cevdet Erdöl

Prof. Dr. Cevdet Erdöl

Üstün başarı bursunu, almaya hak kazanan öğrencilerimizin akademik başarıları devam ettiği sürece ve öğrencilikleri süresince vermeye devam edeceğiz. Üstün başarı bursunun yanı sıra ihtiyaç sahibi öğrencilerimize imkanlar ölçüsünde burs ve destek sağlamaktayız. Bizi tercih eden öğrencilerimiz yurt konusunda da son derece şanslılar. Haydarpaşa ve yakın çevresinde çok sayıda kamu ve özel yurt olanakları bulunmaktadır. Ankara Gülhane Külliyemizin içerisindeki yurdumuza da YKS puanına göre öğrencilerimizi yerleştireceğiz."

Sayfa Yükleniyor...