'Sağlık en kıymetli hazine'

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sağlıklı yaşamın önemine işaret etti,"En kıymetli hazinemiz olan sağlıklı yaşam, sadece kendimize değil, sevdiklerimize, ülkemize ve insanlığa karşı en önemli sorumluluklarımızdandır" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 31.12.2013 - 18:25

'Sağlık en kıymetli hazine'

Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yayımladığı yeni yıl mesajında sağlığın önemine vurgu yaptı.

"En kıymetli hazinemiz olan sağlıklı yaşam, sadece kendimize değil, sevdiklerimize, ülkemize ve insanlığa karşı en önemli sorumluluklarımızdandır" ifadesini kullanan Müezzinoğlu, hastalıklardan uzak, sağlıklı bir ömür için dengeli beslenme, hareketli yaşam ve sağlığa önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Sağlık sorunları yaşayan bireylerin tekrar sağlıklarına kavuşması için tüm sağlık kuruluşlarında özveriyle çalışarak hastalara şifa olmaya devam ettiklerini anımsatan Müezzinoğlu, aile hekiminin aynı zamanda sağlıklı yaşam önerileri için de başvurulabilecek kaynak olduğunu belirtti.

Herkesin gelecekle ilgili hayalleri ve planları olduğunu ifade eden Bakan Müezzinoğlu, "Bunların gerçekleşmesindeki en önemli unsur sağlığımıza değer vermek ve onu korumaktır. Sevdiklerinize en güzel hediyeniz kendi sağlığınızdır" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...