Sağlık örgütlerinden yasa tasarısına tepki

Çeşitli sağlık örgütlerine üye bir grup, TBMM gündemindeki ''Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı''nı protesto etti.

Anadolu Ajansı 14.04.2010 - 16:45

Sağlık örgütlerinden yasa tasarısına tepki

Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimlik binası önünde toplanan İstanbul Tabip, eczacı, dişhekimleri ve veteriner hekim odaları ile Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesi bir grup, sloganlar eşliğinde bir süre oturma eylemi yaptı.

Grup adına bir basın açıklaması yapan SES Şişli Şube Başkanı Rabia Tuncel, yasa tasarısına karşı 24 kamu hastanesinde referandum sandıkları kurduklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Referandum sandıklarına göre, Anadolu Yakası'ndaki hastanelerde oy kullanan 1037 kişiden sadece 7'si tasarıya 'evet' oyunu kullandı. Şişli bölgesinde 2 bin 683 kişiden 9'u, Aksaray bölgesinde 3 bin 131 kişiden 25'i ve Bakırköy bölgesinde 2 bin 514 kişiden 4'ü tasarıya 'evet' dedi. Sonuçlarda açıkça görülmektedir ki sağlık çalışanları olarak tasarının derhal geri çekilmesini istiyoruz. Sağlık alanındaki her türlü özelleştirmeye son verilmesini, herkese eşit ve ücretsiz sağlık hizmeti tanınmasını ve güvenli ortamda güvenceli çalışmak istiyoruz'' diye konuştu.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...