"Sağlıklı yaşam vazgeçilmez haktır"

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, ''Doğal afetlerin, hastalıkların ve savaşların oldukça çetin yaşandığı çağımızda, sağlıklı bir yaşam toplumun tüm bireyleri için vazgeçilmez bir hak ve önceliktir'' dedi.

Anadolu Ajansı 14.03.2012 - 13:36

"Sağlıklı yaşam vazgeçilmez haktır"

Akar, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti: ''Doğal afetlerin, hastalıkların ve savaşların oldukça çetin yaşandığı çağımızda, sağlıklı bir yaşam toplumun tüm bireyleri için vazgeçilmez bir hak ve önceliktir. Bu noktada doğrudan veya dolaylı olarak bu sektörde hizmet veren tüm kişi, kurum ve kuruluşlara önemli roller düşmektedir.

Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Kızılayı da savaş alanlarında ve cephe gerisinde yaralı askerlerin tedavisiyle başlayan sağlık hizmetlerini kan ve sağlık merkezleri aracılığıyla geliştirerek sürdürmekte, bu konuda üzerine düşen her türlü sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmaktadır.

Gerek ülkemizde gerekse sınır ötesi operasyonlarımızda özverili çalışmaları ile faaliyetlerimize güç katan ve kan hizmetleri alanında canla başla çalışıp kan bağışlarının 1 milyon 250 bin ünitenin üzerine çıkarılmasında çok büyük emeği olan sağlık ekibimize şahsım, Yönetim Kurulum ve Türk Kızılayı camiası adına teşekkür eder, kutsal bir alanda hizmet verdiklerine inandığım sağlık çalışanlarının '14 Mart Tıp Bayramını' kutlarım.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...