Salçayı ve pekmezi böyle saklamak kanser yapıyor

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Deneme, salça, pekmez gibi besinlerin boş deterjan, ilaç kutuları ve plastik kaplarda saklanmasının kansere neden olduğunu söyledi.

Haberler - İHA 21.04.2016 - 12:52 | Son Güncelleme : 21.04.2016 - 12:53

Salçayı ve pekmezi böyle saklamak kanser yapıyor

‘Çağın hastalığı kanser’ konulu bir seminerde konuşan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Deneme; virüsler, radyasyon, kimyasal maddeler gibi birçok şeyin kansere neden olduğunu belirtti.

Besinlerin sağlıksız koşullarda saklanmasının yarattığı risklere dikkat çeken Dr. Deneme, özellikle salça, pekmez gibi besinlerin boş deterjan ve ilaç kutuları ile plastik kaplarda saklanmasının kansere neden olduğunu söyledi. Dr. Deneme, besinlerin plastiğin içinde uzun süre kalmasının kanser riskini artırdığını aktardı.

AZ POSALI BESLENME KANSER RİSKİNİ ARTIRIYOR

Az posalı beslenmenin kanser riskini artırdığını vurgulayan Deneme, kabızlığın bağırsak kanseri riskini artırdığını dile getirdi.

Yanlış beslenmenin kansere neden olduğunun altını çizen Deneme, sebze ve meyve tüketiminin az olmasının, vitaminden zengin gıdaların tüketilmemesinin kanser oluşumunu artıran faktörler arasında yer aldığını ve tuzun daha az tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...