Şanlıurfa'da MERS şüphesi

Şanlıurfa'da hacdan döndükten sonra yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran ve Mers virüsü şüphesiyle tedavi altına alınan kişide MERS virüsüne rastlanmadı.

Anadolu Ajansı 27.10.2014 - 10:02

Şanlıurfa'da MERS şüphesi

Hac'dan 10 gün önce gelen 66 yaşındaki Halef F, yüksek ateş şikayetiyle Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Hasta, MERS virüsü şüphesiyle tedavi altına alındı.

Bu arada, Halef F'nin tetkikleri yapılırken acil servisin söz konusu bölümüne başka hasta kabul edilmediği öğrenildi. Acil serviste özel bir odada yaklaşık iki saat gözlem altında tutulan Halef F, tetkiklerin negatif çıkmasının ardından taburcu edildi.

Hastane yöneticisi Doç. Dr. Mehmet Gülüm, söz konusu kişiye, hassasiyetle yaklaştıklarını söyledi.

Hastanın tüm tahlillerinin yapıldığı anlatan Gülüm, şunları kaydetti: "Son zamanlarda MERS virüsü hassasiyeti nedeniyle gelen hastamızı ayrı odaya aldık. Enfeksiyon hastalıkları uzmanlarımız, hastanın tahlil ve tetkiklerini yaptı. Çok şükür hastamız, MERS virüsünün olası tanı kriterlerini taşımıyor. Hastamız 3 gün önce idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle hastanemizin üroloji servisine başvurdu. Hastamızın üroloji servisinde normal tedavisi devam edecek, bu gece taburcu ettik."

Gülüm, daha önce hastaneye MERS virüsü şüphesiyle kimsenin gelmediğini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...