'Sedyeden düştü, öldü' iddiası

İzmir'de, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen 150 kilo ağırlığındaki Gönül Özkocaman'ın (57), sedyeden düşürüldüğü, başında kanama olduğu ve bir süre sonra öldüğü iddia edildi.

Anadolu Ajansı 01.03.2011 - 13:23

Yenişehir semtinde yaşayan 150 kilo ağırlığındaki Gönül Özkocaman, akşam göğsünde ve bağırsaklarındaki ağrı nedeniyle eve çağrılan ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Özkocaman'ın gelini Berdanç Özkocaman (35), bazı doktor ve hemşirelerin kendilerine kötü davrandığını iddia ederek, ''Hastamız hastaneye getirildikten sonra 2 saat sedyede yattı. Şişman olduğu için sedyede kendisi dönemiyor, zaman zaman onu çevirmek gerekiyordu. Acil serviste görevli bazı çalışanlar üzerime yürüdü, beni dışarı çıkardılar. Daha sonra tekrar girdiğimde annem sedyeden düşmüş, başı kanamıştı'' diye konuştu.

Gönül Özkocaman'ın oğlu Tamer Özkocaman da ''Hastaneye girdiğimde annemi sedyeden düşürmüşlerdi. Kafasından kan geliyordu, bu halde annemi gördüm. Şikâyette bulunduk. Gerekenin yapılmasını istiyoruz'' dedi.

Sedyeden düşürüldüğü iddia edilen Özkocaman sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Özkocaman'ın yakınları, acil serviste görevli bazı sağlık personelinden şikâyetçi olacaklarını ifade ettiler.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İNCELEME BAŞLATTI
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu hastanın 28 Şubat saat 20.43'te sindirim sistemi yakınmalarıyla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurduğu belirtilerek, hastaya ''ileus'' ön tanısı konulduğu, acil servise alındığı ve laboratuar görüntüleme tetkiklerinin istendiği ifade edildi.

Sedyeden düştüğü iddia edilen hastada şiddetli kusma geliştiği ve aspirasyon ön tanısıyla acil servis monitörü gözlem ünitesine alındığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Ancak hastada ilk bakışta düşmeye bağlı kafa travmasını düşündürecek herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Acil servis monitörü gözlem ünitesinde yaşamını yitiren hastamızla ilgili Müdürlüğümüzce inceleme başlatılmış olup, konu adli makamlarca da incelenmektedir. Yapılan incelemeler neticesinde bir kusur saptanırsa, ilgililer hakkında işlem yapılacak ve gelişmeler bilahare kamuoyuyla paylaşılacaktır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...