‘Şehir hatları vapurları, kadınlar için seferde’

8 Mayıs’ta İstanbul Şehir Hatları İşletmeleri ile birlikte kadın kanserlerine dikkat çeken bir etkinlik gerçekleştirilecek.

06.05.2013 - 16:01

‘Şehir hatları vapurları, kadınlar için seferde’

Türkiye’de over (yumurtalık) kanserine dikkat çekmek için çalışmalar yürüten Pembe Hanım Derneği, dünya çapında her yıl yaklaşık 250 bin kadında teşhisi konan ve 140 bin kadının yaşamını yitirmesine neden olan yumurtalık kanseri konusunda insanları bilinçlendirmek için çalışmalar yürütüyor.

Dernek, 8 Mayıs Dünya Over Kanser Günü’nde, kadınların sık karşılaştığı bir diğer kanser türü olan meme kanseri konusunda farkındalığın ve erken tanının artırılması için çalışmalar yürüten Meme Sağlığı Derneği (Memeder) ile birlikte, İstanbul Şehir Hatları İşletmeleri’nin katkı ve ev sahipliğinde insanları uyaran ve düşündüren bilgilendirici bir etkinlik gerçekleştirecek.

Bu özel gün kapsamında, tüm dünyada faaliyet gösteren over kanser dernekleri, “World Embrace/Dünya Kucaklıyor” sloganıyla over kanseri hakkında kamuoyunu bilgilendiren kampanyalar yürütürken, Pembe Hanım Derneği, Memeder ve İstanbul Şehir Hatları İşletmeleri birlikteliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte de, bu konu vapur yolcularıyla paylaşılacak.

AMAÇ KANSERDE BİLİNÇ DÜZEYİNİ ARTIRMAK
8 Mayıs 2013 Çarşamba günü Şehir Hatları’nın Beşiktaş Kadıköy hattında 09.45 - 15: 45 saatleri arasında 6 saat boyunca karşılıklı seferlerini yapmakta olan vapurda gerçekleştirilecek olan etkinlikte, yolculara over kanseri ve meme kanseri doğaçlama tiyatro gösterisiyle anlatılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...