Şehit ailelerine ücretsiz diş tedavisi

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, erken randevu sistemiyle şehit ailelerine sıra beklemeden tedavi hizmeti sunacak.

15.03.2010 - 15:18

Şehit ailelerine ücretsiz diş tedavisi

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Alkan, şehit ailelerine ücretsiz tedavi imkanı sunacaklarını belirtti.

Alkan, öğretim üyelerinin akademik kurulda oy birliğiyle aldığı karara göre, ilde kayıtlı 240 şehit ailesinin 18 Mart tarihinden itibaren fakültede sıra beklemeden ücretsiz tedavi olabileceklerini söyledi. Yaklaşık bin kişinin bu hizmetten yararlanabileceğini ifade eden Alkan, şu bilgileri verdi:

''Şehit ailelerinin kayıtlarını alıyoruz. Fakültemizde çalışan 100 doktor ve asistan bu hizmetimizde görev yapacak. Her aileye bağlı olduğu diş doktorunun adını ve telefonlarını bildireceğiz. Şehit aileleri, erken randevu sistemiyle, hiç beklemeden fakültemize gelip, ilgili doktorla görüşüp, dişle ilgili her türlü tedavisini, protezini yaptırabilecek. Ben de bu projede görev yapacağım.''

Kendisinin de bir gazi çocuğu olduğunu kaydeden Prof. Dr. Alper Alkan, ''Projemize destek veren Rektörümüze ve Valimize teşekkür ediyorum. Bu projemizin 18 Mart Şehitler Günü'nde başlamasının da ayrı bir anlamı olacağını düşünüyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...