Sevgililer Günü'nde göz kamaştırabilirsiniz...

Sevgililer Günü’nde yüzünüzün daha canlı, cildinizin daha parlak görünmesini sağlayabilir, göz torbalarına veda edip, kuğu gibi zarif ve pürüzsüz bir boyna sahip olabilirsiniz.

12.02.2010 - 09:58

Sevgililer Günü'nde göz kamaştırabilirsiniz...

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Eda Kumbasar, Sevgililer Günü’nde bakımlı ve güzel görünmek isteyenlere basit ama etkili bakım tüyoları verdi:

PARLAK BİR CİLT İÇİN KİMYASAL PEELİNG: Sevgililer Günü’nde cildimizin ve saçımızın iyi görünmesi için yapılabilecek birçok bakım yöntemi var. Yüzümüzün daha canlı, cildimizin daha nemli ve parlak görünmesi için meyve asitleriyle yapılan kimyasal peeling işlemleri son derece pratik ve ağrısızdır. Dermatolog gözetiminde yapıldığında son derece güvenilir işlemlerdir.

ÖĞLE ARASINDA CİLDİNİZ NEMLENSİN: Yine kısa sürede cildin nemlenmesirde, volümünde ve elastikiyetinde artış, yanaklarda çökmeler varsa dolgunlaşmasını sağlama ve kırışıklarda azalma gibi etkiler için mezolifting son derece iyi ve hızla bir çözüm olabilir. 20- 30 dakikada yapılan bu tip uygulamalar ağrısız, sonuçları kısa sürede gözlenebilen, hastaya memnuniyeti fazla olan öğle arası işlemeleri diye tarif ettiğimiz uygulamalar arasındadır.

MEZOLİFTİNGLE IŞILDAYIN: Mezolifting tüm yüz ve boyun bölgesine uygulanabilir. Yüzeyel kırışıklıklar azalır, cildimiz nemlenir ve yüzümüzde doğal bir ışıldama olur. Hastanede yapılan bu işlemler yine dermatologlar tarafından uygulanır.

DOLGUN DUDAKLARI KİM İSTEMEZ: Sevgililer Günü’nden önce yapılabilecek en pratik uygulamalardan ve en çabuk sonuç elde edilebilecek uygulamalardan biri ise dudak dolgu enjeksiyonlarıdır. İşlem sırasında dudak volümü artırılır ve sonuç o sırada gözlemlenir. İşlemde lokal anestezi yapıldığı için hastanın ağrısı olmaz ve sonuç hemen görülür. Dudak dolgusunun sonucu yaklaşık 8 ay ila 1 yıl kadar devam eder; daha sonra erir ve istenirse işlem tekrar edilebilir.

BURUN KENARINA DA DOLGU: Ayrıca dolgu enjeksiyonları burun kenarıyla dudak kenarı arasında oluşan oluk çizgisine uygulanır ve etkisi hemen o anda ortaya çıkar.

GÖZ TORBALARINA PEELİNG: Yine böyle özel bir günden önce yapılabilecek en etkili uygulamalardan biri göz çevresinde oluşan mor halkaları azaltmak için göz etrafına uygulanan kimyasal peeling tedavisidir. Göz çevresi peelingleri mor halkaları torbaları ve kırışıkları azaltır, Birkaç seansta yapılan bu uygulama sadece 10- 15 dakika sürer ve ağrısızdır. Hastanede uygulanır ve tedavinin sonunda morluklar hafifler, kırışıklıklar yüzeyelleşir. Kısa sürede etkileri ortaya çıkar.

BOYNUNUZ KUĞU GİBİ OLSUN: Boyunda oluşan kırışıklıkları tedavi etmek için de etkili bir çözüm olan boyun bölgesine uygulanan kimyasal peelingler, elastikiyet artışı sağlar. Ayrıca cildin tonusunu arttırır, kırışıklıkları azaltır ve yaşlanma karşıtı etkileri vardır. Birkaç seans içinde gözle görülür etkileri olan bu işlemler kısa sürede uygulanır. Kabuklanma soyulma gibi yan etkileri yoktur. Sosyal hayatta aktif kişiler için doğru bir seçimdir. Cildin nemlenmesini sağlar, erken kırışmasını engeller ve boyunda oluşan çizgilerin azaltılmasına yardımcı olur.

ÖNCE EPİLASYON SONRA BULUŞMA: Sevgililer Günü’nde bakımlı olmak için bir diğer gerekli unsur lazer epilasyon. Hastanede güvenli bir ortamda yapılan bu uygulamalar sayesinde tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

ÖNEMLİ OLAN DOĞAL GÖRÜNÜM DİYENLERE: En kısa sürede sonuç veren uygulamalardan biri ise botulinum toksin uygulamasıdır. Önemli olan doğal bir görünümdür. Göz etrafına, alın kırışıklıklarına veya kaz ayaklarına doğru dozlarda ve doğru noktalara yapıldığında doğal görünüm bozulmaz ama istenilen görüntü oluşur ve kırışıklıklar azalır. Önemi olan bu tip uygulamalarda doğal görünümü kaybetmemektir. Bu da işlemi yaptırmak isteyen kişiyi iyi değerlendirmekten ve hekimin tecrübesinden geçer.

BULUŞMADA SAÇLARINIZ AHENKLE DANS ETSİN: Sevgililer Günü’nde daha canlı ve parlak saçlara sahip olmak için saçlı deriye uygulanan mezoterapi son derece etkili bir tedavi şeklidir. Haftada bir yapılan bu uygulamada cilt altına yapılan ilaç enjeksiyonları ile saç kökleri beslenir, güçlenir ve daha parlak canlı saçlar elde edilir. Tedavinin sonunda saç dökülmesi azalır, yeni saç çıkışları olur, saçların volümünde artış olur. Erkek tipi saç dökülmesi şikayeti olan kişilere de yapılan bu uygulama etkili bir tedavi şeklidir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...