Şiddete karşı “ayaklanacaklar”

Kadına şiddeti protesto amacıyla 14 Şubat Perşembe günü tüm dünyada 1 milyar insanın aynı anda dans etmesi beklenen "One Billion Rising" etkinliğinin İstanbul ayağı Beşiktaş'ta yapılacak.

11.02.2013 - 09:20

Şiddete karşı “ayaklanacaklar”

Dünyanın ve Türkiye'nin kanayan yarası kadına şiddet, 14 Şubat'ta farklı bir etkinlikle protesto edilecek. Dünyanın farklı kentlerinde toplam 1 milyar kişinin katılması hedeflenen etkinlikte, kadına şiddete karşı olan kadınlar ve erkekler protestolarını dans ederek gösterecek. 

KATILIMCILARA ÜCRETSİZ DANS DERSLERİ VERİLİYOR
Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi; Girne Amerikan Üniversitesi Dans Akademisi işbirliğiyle gönüllüleri etkinliğe hazırlıyor. Dans eğitmenleri tarafından ücretsiz olarak verilen derslere kadın veya erkek demeden, 'kadına şiddete hayır' diyen herkes katılabilir. Dans eğitimleri hafta içi her gün 12.00-14.00 arası, hafta sonları ise 15.00 ile 18.00 saatleri Beşiktaş Belediyesi'nin ek hizmet binasında yapılıyor.

BİR MİLYAR İNSAN DANS EDECEK!
"One Billion Rising" etkinliği, kadına şiddete dikkat çekmeyi hedefliyor. Dünyada her üç kadından biri taciz ediliyor, tecavüze uğruyor veya öldürülüyor. Etkinlik, kadına şiddetin en az açlık kadar üzerinde durulması gereken bir sorun olduğunu hatırlatmayı amaçlıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...