Sinopharm corona virüs aşıları bir milyon kişiye uygulandı

Çin Ulusal Sağlık Kurumu Sinopharm tarafından geliştirilen corona virüs aşısının Çin’de bir milyona yakın kişiye uygulandığı açıklandı. Uygulanan aşı sonrası hastalarda herhangi olumsuz bir reaksiyon gözlenmediği belirtildi.

Haberler - ntv.com.tr 20.11.2020 - 10:34

Sinopharm corona virüs aşıları bir milyon kişiye uygulandı

22 Temmuz’da acil durum yetkisi alan ve yapılmaya başlanan Sinopharm corona virüs aşısını olanların sayısı bir milyona yaklaştı.  

Temmuz ayından bu yana yapıldığı belirtilen aşı, henüz deneme aşamasında olmasına rağmen belli prosedürlerle kullanıma sokuldu.

Guardian’ın haberinde, Çin Ulusal Kurumu başkanı Liu Jingzhen tarafından yapılan açıklamaya göre, Temmuz ayından bu yana yapılılan ve henüz deneme aşamasında olmasına rağmen belli prosedürlerle kullanıma sokulan Sinopharm corona virüs aşısının bir milyon kişiye uygulandığı açıklandı

İki doz olarak uygulanan Sinopharm aşısı, üçüncü faz denemeleri için yurtdışında yaklaşık 60 bin kişiye uygulanırken iki doz alan 40 bin kişinin ise kan testleri kontrol edildi. Liu Jingzhen, kullanılan aşı sonrasında herhangi bir negatif bulguya rastlanmadığını açıkladı.

Sinopharm'ın aşısını olduktan sonra yurt dışına giden inşaat çalışanlarında, diplomatlarda ve öğrencilerde enfeksiyon olmadığı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...