Sivilce izlerine ‘hibrid enerji’ darbesi

Özellikle yüz bölgesinde bulunan sivilce izleri psikolojiyi olumsuz etkileyerek yaşam kalitesini düşürebiliyor. Ancak Estetik Cerrah Eser Aydoğdu, hibrid enerji ve altın iğne gibi cerrahi olmayan uygulamalarla sivilce izlerinin dert olmaktan çıktığını söylüyor.

ntv.com.tr 09.02.2016 - 10:16

Sivilce izlerine ‘hibrid enerji’ darbesi

Son yıllarda cilt yenileme, sivilce izlerini giderme ve anti aging işlemlerinde düşük riskli, yara izi bırakmayan, günlük hayattan kopmayı gerektirmeyen ve cerrahi olmayan işlemler daha fazla tercih ediliyor.

Radyo frekans (RF) sistemlerinin cilt yenilemede etkin olarak kullanıldığını belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser Aydoğdu, teknolojik gelişmeler sayesinde sivilce izlerinden kurtulmanın da artık daha kolay olduğunu vurguluyor.

“RF cihazında sunulan teknoloji ile fraksiyonel radyo frekans ve yeni hibrid enerji tek bir cihaz üzerinde kullanılmaya başlandı” diyen Aydoğdu, sivilce izlerinin genellikle yüzde oluştuğunu, kırmızı renkteki çökük ve gözenekli bu görüntülerin rahatsızlık verdiğini söylüyor.

Cilt yeterince temizlense ve gerekli bakımlar yapılsa da yerleşmiş sivilce ve akne izlerinin giderilmesinin çok zor olduğunu aktaran Dr. Aydoğdu, “Hibrid enerji ve altın iğne tedavisi, cerrahi olmayan uygulamaların güvenirliğini ve konforunu birleştirmektedir. Derideki hyaluronik asit miktarı, kolajen ve elastin salınımının da artışı ile hücrede yenilenme ve onarım söz konusu olmaktadır. Hibrid enerji yardımıyla bu izlerin giderilmesinde önemli avantajlar sağlanabilir” diyor.

Op. Dr. Eser Aydoğdu
Op. Dr. Eser Aydoğdu

İşlem sırasında ağrı hissedilmediğini dile getiren Aydoğdu, uygulamanın özellikleri hakkında şu bilgileri veriyor:

“Yöntem, kişiye özel microtip başlık ve enerji değeri ile yapılmaktadır. Uygulama esnasında orta dermise, yani skar izinin bulunduğu noktaya inilmektedir. Bölgeye göre değişen uygulama yöntemi ve seansları bulunmaktadır. İşlem sonrası kişi gündelik hayatına rahatlıkla devam edebilir, doktorun önerdiği krem ve losyonlar kullanılarak tedavi hızlandırılır.”

Uzm. Dr. Eser Aydoğdu, akne skarı tedavisinde salisik asit, peeling, dermaroller, yeni nesil oksijen terapileri, radyofrekans, altın iğne gibi uygulamaların tercih edildiğini söylüyor.

Sayfa Yükleniyor...