Siz öfkenizi nasıl ifade ediyorsunuz?

Öfke, herkesin zaman zaman yaşadığı, uygun ifade edildiğinde olumlu sonuçlar doğuran, normal ve sağlıklı bir duygu. Ancak kontrol edilmediğinde patlamalara neden oluyor, ruhsal, fiziksel ve toplumsal birçok soruna yol açıyor.

19.02.2010 - 10:27

Siz öfkenizi nasıl ifade ediyorsunuz?

Öfke patlamaları, bireyin, kişilerarası ilişkileri başta olmak üzere, ailevi, mesleki ve sosyal yaşamında ciddi olumsuzluklara neden oluyor. İyi kontrol edilemeyen öfke duygusu nedeniyle kimi zaman da çok ağır bedeller ödenebiliyor.

Davranış Bilimleri Enstitüsü, hayatın her alanına etki eden öfkeyi doğru ifade etme yollarını paylaşmak için "Öfke Yönetimi” atölye çalışması düzenliyor.

Bilgi Paylaşım Toplantıları kapsamında yapılacak olan çalışma, 24 Şubat Çarşamba günü saat 16.00 ile 17.30 saatleri arasında, Nişantaşı’ndaki Eğitim Salonları'nda gerçekleşecek. Öfke duygusunun tanınması, fark edilmesi ve işlevsel şekilde ifade edilmesi için gerekli becerilerin nasıl kazanılacağı konusunun ele alınacağı toplantıya katılım ücretsiz.

Etkinlikte konuşmacı olarak, Uzman Klinik Psikolog Dilek Doğu ve Uzman Aile Terapisti Özlem Özen yer alacak.

Organizasyon ve katılım hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için, 0212 233 01 10 numaralı telefon ve mtekin@dbe.com.tr; www.dbe.com.tr adreslerinden faydalanılabilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...