SMA hastası Eymen için oynayacaklar (SMA nedir?)

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Kocaeli Birlikspor, Kahramanmaraşspor ile oynayacakları maçın bilet gelirini, Sakarya'da SMA (Spinal Musküler Atrofi) hastası olan 6,5 aylık Eymen Çapkın için başlatılan yardım kampanyasına bağışlama kararı aldı.

Anadolu Ajansı 23.03.2017 - 17:43

Maç gelirini minik Eymen'in tedavisi için bağışlayacaklar.jpg

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Kocaeli Birlikspor Kulubü, hafta sonu Kahramanmaraşspor ile oynayacakları maçın bilet gelirini, Sakarya'da yaşayan 6,5 aylık SMA (Spinal Musküler Atrofi) hastası Eymen Çapkın'ın tedavisinde kullanılmak üzere bağışlayacak.

Kocaeli Birlikspor Kulüp Başkanı Erhan Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde oturan Metin-Neziha Çapkın çiftinin 6,5 aylık bebekleri Eymen Çapkın'ın SMA hastalığına yakalandığını belirtti.

TARAFTARA ÇAĞRI: BİLETİNİ AL, EYMEN'E UMUT OL 

Hastanede 2,5 aydır solunum cihazına bağlı yaşayan Eymen bebeğin tedavisi için gerekli olan 561 bin doların karşılanması amacıyla Sakarya Valiliğinin hesap numarası açtığını aktaran Yılmaz, "Hafta sonu oynayacağımız Kahramanmaraşspor maçının bilet gelirini aileye destek olmak için bağışlama kararı aldık. Bir aile için bulunması mümkün olmayan bu parayı toplamada bir miktar katkımız olursa ne mutlu bize. Keşke elimizden daha fazlası gelse, keşke doğrudan ilaçları alma gücümüz olsa." ifadelerini kullandı.

Mali krizle mücadele etmelerine rağmen birçok kampanyaya destek vermeye çalıştıklarını vurgulayan Yılmaz, "Biletini Al Eymen'e Umut Ol" sloganıyla taraftarlarını bu önemli kampanyaya destek olmaya davet etti.

SMA HASTALIĞI NEDİR?

Spinal Müsküler Atrofi (SMA), hareket sinir hücrelerinden (motor nöronlardan) kaynaklı nöro-müsküler bir hastalık. 3 evrede görülen SMA hastalığının en tehlikelisi SMA Tip 1 denilen evre. SMA Tip 1 hastalığının belirtileri çocukluk yaşlarından itibaren gözle görülebiliyor. Bu belirtiler içerisinde yutkunma ve solunum zorluğu, desteksiz oturamama gibi sorunlar görülüyor.

Belirli bir tedavisi olmayan SMA'da sadece bazı bakımlar yapılarak, hastanın yaşam kalitesinin artırılması amaçlanıyor.

Sayfa Yükleniyor...