Son zamanların gözde bitkisi: Aloe Vera (Aloe vera nedir? Faydaları nelerdir? Aloe vera suyu ne işe yarıyor?)

Doğal nemlendirici özelliği ile kozmetik ürünlerinin vazgeçilmezi olan Aloe Vera bitkisinin ne gibi faydaları vardır? Aloe vera suyu ne işe yarıyor? İşte Aloe Vera bitkisiyle ilgili merak edilenler...

Haberler - ntv.com.tr 24.09.2020 - 15:30

Son zamanların gözde bitkisi: Aloe Vera (Aloe vera nedir? Faydaları nelerdir? Aloe vera suyu ne işe yarıyor?)

Aloe vera, uzun yıllardır sağlık sorunları için kullanılan şifalı bir bitkidir.

Evinizde rahatlıkla yetiştirebileceğiniz aloe vera; cilt sorunları başta olmak üzere saç bakımı, bağışıklık problemleri ve diyabet için de destek sağlar. Cilt için sayısız faydası olan bu bitkinin suyu, vücuda da çok fazla yarar sağlıyor.

Aloe vera suyu, aloe vera bitkisi kullanılarak elde edilen bir çeşit antioksidan içeceğidir. Uzun süre kullanıldığında yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olur. Metobolizmanın hızlanmasını ve böylece depolanan yağın yakılmasını sağlayan bitkinin yemekten önce veya sonra içilmesini tavsiye ediyor.

Aloe vera suyu, doğal bir arındırıcı görevi görüyor. Bu sayede vücutta toksinlerin atılmasını sağlıyor ve yağ yakımına yardımcı oluyor. Öte yandan yapılan araştırmalar, aloe vera suyunun vücuda detoks etkisi yaptığını da ortaya koydu.

YAĞ DEPOLANMASINI ALOE VERA İLE ÖNLEYİN

Aloe vera vücuttaki yağ yakımını hızlandırarak obeziteyle savaşmada rol oynar. Aynı zamanda aloe verada bulunan bir bileşenin sindirim sisteminde enzimlerin aktivitesini yavaşlattığı ve kalorilerin bağırsaklar tarafından emiliminin azaltılarak, yağ yakımını artıracağı üzerine çalışmalar sürüyor.

GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ ANTİOKSİDAN “ALOE VERA”

Havaların değişmesiyle beraber vücudunda ödem ve fazlalık oluşan birçok kişi bunlardan kurtulmanın yollarını arıyor. Mevsimsel değişiklikler, hava kirliliği, enfeksiyon, soğuk algınlığı vücudumuzu yoruyor. İyi bir vücuda kavuşmanın yolları saymakla bitmese de son dönemlerin en sık kullanılan bitkisi aloe vera ile istenilen görünüme ulaşmak artık çok kolay.

Pandemi sürecinde evde hareketsiz kalıp, hızla kilo alanlar en iyi antioksidanı araştırmaya başladılar. Bu araştırmalarda beslenme uzmanları; yağdan, kilo vermenize yardımcı aloe vera suyu tüketmenin en doğru yöntem olduğunu söylüyor. Antioksidan konusunda bilinen çok fazla yanlış yöntem olduğunu söyleyen uzmanlar Aloe vera bitkisinin hiçbir yan etkisi görülmediğini ve diğer bitkilerle kıyaslanmaması gerektiğini vurguluyor.

Güzellikten ve bakımdan vücut sağlığına kadar geniş bir kullanım alanı olan aloe vera bitkisi, sindirim sistemi ve vücudun diğer bölümleriyle ilgili birçok rahatsızlığın çözümüne de yardımcı olabiliyor.

ALOE VERA YEŞİL ÇAYA GÖRE DAHA ÇOK YAĞ YAKIYOR

Uzun ve sağlıklı yaşam tarzını bütünleyen doğal yağ yakıcı içecekler, etkili bir şekilde fazla vücut yağlarından kurtulmak için sıklıkla tercih edilir.

Yağ yakıcı içecekler hakkındaki en iyi şey, doyurucu ve kilo vermeye yardımcı olmanın yanı sıra toksinleri atmaya ve susuz kalmamaya yardım etmeleridir. Her derde deva son dönemlerin en popüler bitkisi aloe vera, sağlıklı bir şekilde formuna kavuşmak isteyenler için ideal bir bitkidir. Dahası bu bitki kan ve dolaşım sistemini düzenlemeye, bağışıklığı güçlendirmeye ve bedenden toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Aloe veranın jelatininin altındaki su en bilinen yağ yakıcı yöntemlerden biri olan yeşil çaydan 100 kat daha etkilidir ve kısa süre gözle görülür şekilde büyük sonuçlar elde etmeye yardımcı oluyor. Fazla kilolardan kolayca kurtulmak isteyenler bu yöntemle çok kısa sürede sağlıklı bir görünüme kavuşuyorlar.

Aloe vera suyu, metobolizmanın hızlanmasını ve böylece depolanan yağın yakılmasını sağlar. Yemekten önce veya sonra içilmesi tavsiye ediliyor.

Aloe vera yemeklerden önce içilirse yağ yakımında etkili oluyor. Yemeklerden iki saat sonra alınırsa sindirimi kolaylaştırıyor.

Sayfa Yükleniyor...