NTV

Sperm donörü 929 ve oğlu

ntv.com.tr

Sağlık

57 yaşındaki sperm donörü Mike Rubino, biyolojik babası olduğu 19 çocuğa ulaşarak, onlara ‘babalık’ yapmaya başladı. Oğlu Jake Strassberg’le 6 yaşındayken tanışan Rubino, şu an 19’unda olan oğlu ve annesiyle birlikte yaşıyor.

Birbirlerine yıllar sonra kavuşan ebeveynler ile çocuklarının hikâyeleri her zaman duygusaldır. ABD’de ise hem duygusal hem de eşine az rastlanır bir hikâye yaşandı.

Gazete Habertürk'te yer alan habere göre; 57 yaşındaki sperm donörü Mike Rubino, biyolojik babası olduğu 19 çocuğa ulaşarak, onlara ‘babalık’ yapmaya başladı. Sperm bankasında ‘Donör 929’ adıyla kayıtlı olan Rubino, biyolojik kızından gelen bir mail sonrasında diğer çocuklarına da ulaşmaya karar verdi.

Annelerle, çocukları 18 yaşına gelene kadar iletişime geçmeyeceğine dair sözleşme imzalayan Rubino, bu yaş sınırını henüz aşmamış 19 çocuğuna, ailelerin izniyle ulaştı.

Bu 19 çocuk arasında birinin yeri ise Rubino için ayrı oldu ve ona ‘tam zamanlı’ babalık yapmaya karar verdi. Jake Strassberg’le 6 yaşındayken tanışan Rubino, şu an 19’unda olan oğlu ve annesiyle birlikte yaşıyor.

ETİKETLER