Wilma Elles ve Hasan Yalnızoğlu çocuklarda obeziteye dikkat çekti

Türk Böbrek Vakfının çocuklarda obezitenin azaltılması ve önlenmesi için başlattığı projenin “Çocuklar ve Egzersiz” çalışmasına ünlü oyuncu Wilma Elles ve Dansçı Hasan Yalnızoğlu da destek verdi.

ntv.com.tr 05.01.2017 - 13:37 | Son Güncelleme : 05.01.2017 - 13:39

Wilma Elles ve Hasan Yalnızoğlu çocuklarda obeziteye dikkat çekti

Türk Böbrek Vakfı; ülkemizde yapılan bilimsel araştırmalara göre 3 milyonun üzerinde obez vatandaşın bulunması ve bunların 1,8 milyonun 18 yaş altındaki çocukların oluşturması gerçeğinden yola çıkarak, özellikle çocuklarda obezitenin azaltılması ve önlenmesi için harekete geçti.

Vakıf Başkanı Timur Erk, Oyunca Wilma Elles, Dansçı Hasan Yalnızoğlu ve öğrenciler, temel egzersiz hareketlerini içeren videolar çektiler.

Sabahın erken saatlerinde başlayan çekimler sonrasında Vakıf Başkanı Timur Erk “çocuklar için çok anlamlı bir destek verdiniz, şimdi üstüne bir bardak su için” diyerek dev su bardaklarıyla Elles ve Yalnızoğlu’na su ikram etti. Su ikramı ile çocukların kahkahalarına neden olan Erk; “Çocuklar, egzersiz kadar su tüketimi de önemli, siz de güle güle için” diyerek karşılık verdi.

Wilma Elles ve Hasan Yalnızoğlu ile çekimlere katılan çocuklara “sağlıklı yaşam gönüllüsü” olmalarından dolayı birer rozet takan Timur Erk, ayrıca Elles ve Yalnızoğlu’na teşekkür plaketi takdim ederek, çekilen bu egzersiz videolarının, çocuklarda böbrek sağlığının korunması ve obezite ile mücadele kapsamında sosyal medya ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile tüm okullara ulaşmasının sağlanacağını da sözlerine ekledi.

ERK: OBEZİTE BİRÇOK HASTALIĞIN NEDENİ

Obezitenin, böbrek, kalp-damar hastalıkları, diyabet gibi çok ciddi sağlık sorunlarına yol açtığına ve bu kampanyanın amacının çocukluk ve gençlik obezitesinin azaltılmasına yönelik olduğuna vurgu yapan TBV Başkanı Erk; “Sağlıklı bir yaşam için beslenme ne kadar önemliyse egzersiz ve hareketli yaşam da o kadar önemli, bilgisayar ve televizyon karşısında geçirilen zaman arttıkça, sağlıklı yaşamdan uzaklık da o kadar artıyor” dedi.

ELLES: İKİZLERİM İÇİN İSTEDİĞİM YAŞAM ŞEKLİNİ  TÜM ÇOCUKLAR İÇİN İSTERİM

Ünlü oyuncu Wilma Elles ise “Çocukların hastalıklardan korunması için anne - babalara çok iş düşüyor. Ben de çok yoğun çalışıyorum, ancak yine de ikizlerimi ev yemeklerinden mahrum bırakmıyorum. Olabildiğince sanayi ürünü gıdalardan uzak duruyorum. Çok güzel kurutulmuş köy ürünleri bulup, kışın yaz sebzelerini bu şekilde tüketiyorum. Tüm ebeveynlere de bunu tavsiye ediyorum. Çocuklara da bir tavsiyem var elbette; ileride sağlıklı, mutlu ve başarılı olmak istiyorlarsa mutlaka yediklerine ve günde en az yarım saat spor yapmaya dikkat etmelerini öneriyorum” ifadelerini kullandı.

YALNIZOĞLU: SPOR, SADECE SAĞLIĞIN DEĞİL, BAŞARININ DA ANAHTARI

Spora 7 yaşında başladığını söyleyen Hasan Yalnızoğlu da , “Spor hem sağlık için hem de başarının anahtarı disiplin için olmazsa olmazdır. Genç dostlarıma tavsiyem; ileride ne iş yaparsanız yapın, eğer spora erken yaşta başlarsanız mutlaka başarınıza katkısı olacaktır" dedi.

Sayfa Yükleniyor...