'Tam Gün’ de pozitif ayrımcılık bekledik'

Temel Tıp Bilim Dernekleri Platformu sözcüsü, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Hamdi Çelik, Tam Gün Çalışma Yasası'nda pozitif ayrımcılık beklediklerini söyledi.

Anadolu Ajansı 08.05.2011 - 12:25

'Tam Gün’ de pozitif ayrımcılık bekledik'

Üniversite Hastaneleri Birliği'nin Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıda konuşan Prof. Çelik, temel tıp bilimlerinin tıbbın ana iskeleti olduğunu belirterek, buna karşın temel tıp bilimlerinin yıllardır ihmal edildiğini belirtti. Çelik şunları söyledi:

''Adeta bir üvey evlat gibi. Son 2 yıldır platform olarak yaptığımız çalışmalarda, temel tıp gerçeğini, değişik ortamlarda YÖK Başkanımız, Sağlık Bakanımız ve Sağlık Eğitimi Genel Müdürümüze defalarca arz ettik. Onların himayelerinde Tam Gün Çalışma Yasası'nda pozitif ayrımcılık bekledik. Tüm vaatler bu yönde bizi çok olumlu beklentiler içine sokmuşken, şu anda tek mağdur olan birimler üniversite temel tıp bilimleri oldu. Tam Gün Çalışma Yasası'nı destekleyen bir platform olduğumuz için bu bizde çok büyük bir üzüntü yaratıyor. Bunun telafisi için çalışılması gerektiğini düşünüyoruz.''

Prof. Dr. Hakan Hamdi Çelik Sağlık Bakanı ve YÖK Başkanı'nın ortak çalışmasıyla temel tıp bilimlerinin mağduriyetten kurtarılmasını, özlük haklarının düzeltilmesini acilen talep ettiklerini bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...