Türk Cerrahi Derneği: Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’a yapılan saldırıyı kınıyoruz

Türk Cerrahi Derneği, Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nde görevli Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’ın bir hasta yakını tarafından başına parke taşıyla vurularak darp edilmesini kınadı.

1034334067.jpg

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nde tedavisi süren çocuğun ateşinin düşmemesine sinirlenen  hastı yakını A.K.’nın, Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’ın başına parke taşıyla vurarak darp etmesi tıp dünyasında tepkiye yol açtı.  

Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’na yapılan saldırıya bir kınama Türk Cerrahi Derneği’nden geldi. Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Çağatay Çifter tarafından yapılan açıklamada, olay sonrası acilen ameliyata alınan Dr. Yalçın’ın hayati tehlikesinin sürdüğü ve halen yoğun bakımda müşahede altında olduğu belirtildi.

TCD açıklamasında; “Hiçbir acı ya da duyulan öfke, şiddeti haklı kılmaz. Nitelikli sağlık hizmeti, ancak huzurlu ve güvenli ortamlarda üretilir. Şiddet, sağlık hizmetini kesintiye uğratır; mağdurunun temel haklarını ihlal ettiği gibi, diğer hastaların sağlık hizmeti alma haklarını da ihlal eder. Bu nedenle bir kez daha toplumumuzu sağduyulu olmaya davet ediyoruz” ifadesine yer verildi.

Sayfa Yükleniyor...