'Toplum Takımı', engellilere umut oldu

İlaç firması Pfizer’ın Türkiye çalışanlarının“topluma saygı” ilkesi doğrultusunda 1998 yılında kurduğu “Toplum Takımı”, bu kez Bursa’da engelli vatandaşlara umut oldu.

15.05.2012 - 19:29

'Toplum Takımı', engellilere umut oldu

Pfizer Türkiye Toplum Takımı, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) aracılığı ile Bursa Yıldırım Belediyesi’nin organizasyonu ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara tekerlekli sandalye bağışında bulundu. Böylece geçtiğimiz yıllarda yapılan kampanyalarla bağışlanan tekerlekli sandalye sayısı 388’e ulaştı.

Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Yasemin Ayginin şunları söyledi: "Yıldırım Belediyesi’nin değerli katkılarıyla, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği aracılığıyla engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata adapte olmaları, sosyal hayatın içerisinde yer alabilmeleri amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu kampanya bizler için son derece önem taşımaktadır. Topluma saygı ilkemiz doğrultusunda son 10 yılda tüm Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz projelerle 80.000’den fazla kişiye ulaştık, eğitim ve sağlık alanında çalışmalar yapan Toplum Takımı ile yaklaşık 8 milyon TL'nin üzerinde ilaç ve nakit desteği sağladık.”

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Genel Başkanı Kemal Demirel ise, “Sosyal sorumluluk anlayışı ile 10 yıla yakındır hayatı bizlerle birlikte paylaşan ve birçok ilde ortak düzenlediğimiz törenlerle ihtiyaç sahiplerini tekerlekli sandalye sahibi yapan ve engelli çocuklarımızı hayatın içinde özgürleştiren Pfizer Türkiye Toplum Takımı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...