Kars’ın Halit Paşa Mahallesi'nde yaşayan Necla Orman, burnunda ve sırtında çıkan benleri ameliyatla aldırdı. Ancak ameliyattan bir süre sonra tüm vücudu siyah benlerle kaplandı.

Annesinden 2 aylıkken ayrılan Necla'nın dedesi ve ninesi tarafından yuvaya verildiği belirtildi. 

Yaşanan problem sonrasında kızını yanına alan anne Nurcan Demirtaş, kızının sorununa çözüm bulunması için yetkililerden yardım beklediklerini söyledi. Eşinden 2005'te, kızı Necla'dan ise 2 aylıkken ayrılmak zorunda kaldığını belirten Demirtaş, "Ailem kızımı yuvaya vermiş. Necla'nın doğuştan burnunda ve sırtında beni vardı. Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası'nda kızım ameliyat ettirilmiş ve benler ameliyat sonrası vücudu sarmaya başlamış" dedi.

“DOKTORLAR TEDAVİSİNİN OLDUĞUNU SÖYLEDİ”

Kızını yuvadan alıp evine getirdiğini ve okula verdiğini ifade eden anne Demirtaş, "Çocuğuma benekli diye lakap takmışlar. Çocuğum üzüldü okula 1 ay gidebildi. Kızımın kurtulması için hayırseverlerden yardım istiyorum" diye konuştu.

Kızının kurtulma şansının olduğunu dile getiren anne, "Kızımın tedavisini yapan doktor, bazı tedavilerin Ankara veya İstanbul'da yapılabileceğini söylüyor. Bu tedavilerin ücretleri çok yüksek gelirimiz yok, eğer bu tedaviler yapılırsa kızım kurtulabilirmiş" dedi.

“İYİLEŞMEK İSTİYORUM”

Tüm vücudunda siyah benekler olan Necla ise annesine kavuşmanın mutluluğunu yaşayamamış. Annesini gördüğünde koşup sarıldığını anlatan Necla, "Çok üzülüyorum, her gün ağlıyorum, okula gidemiyorum bana ‘benekli’ diyorlar. İyileşebilirmişim, iyileşmek istiyorum ve doktor olup hastaların yardımına koşmak istiyorum" ifadelerini kullandı.