Türk akademisyene İngiliz Bilimler Akademisinden ödül

Prof. Dr. Aynur Özge’nin editörü olduğu kitap, İngiliz Bilimler Akademisi (British Medical Association) tarafından yılın kitabı seçildi.

Haberler - ntv.com.tr 17.09.2017 - 12:27 | Son Güncelleme : 17.09.2017 - 12:35

Türk akademisyene İngiliz Bilimler Akademisinden ödül

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Özge’nin Glasgow’dan Dr. Ishaq Abu Arafeh ile editörlüğünü yaptığı “Headache in Children and Adolescents: A Case-Based Approach” isimli kitap 2016 yılında Springer yayınevi tarafından yayınlandı.

Medimagazin'in haberine göre, kitap tasarımı açısından özgün bir örnek olarak çocuk ve ergen baş ağrıları ile ilgilenen hekimler ve sağlık çalışanlarından yoğun ilgi gördü.

220 sayfadan oluşan kitapta çocuk ve ergen yaş grubunda görülen baş ağrıları gerçek olgu örneklerine akademisyenlerin uzman görüşleri ve literatür bilgilerinden derlenen özet mesaj bilgileri eklenerek sunuluyor.

Kitap aynı zamanda baş ağrısı alanında çalışan Türk akademisyenler ile uluslararası arenada çalışan akademisyenleri buluşturması açısından da özel önem taşıyor.

11 Eylül 2017 tarihinde İngiliz Bilimler Akademisi (British Medical Association) tarafından yayınlanan yılın tıp kitapları ödül töreninde bu kitap 21 ödül kategorisinden biri olan nöroloji alanında yılın kitabı seçildi.

Haberi yayınevinden öğrenen Dr. Özge bu ödülü ülkemizden alan ilk Nörolog oldu. Ödül daha önce Koç Üniversitesi Enfeksiyon kürsüsüne de gelmişti.   

Sayfa Yükleniyor...