Türk bilim insanının çalışması 100 yıllık derginin kapağında

Doç. Dr. Ahmet Yağcı'nın üst çene genişletmesinde kullanılan aparatların çürük başlangıcına etkisini araştırdığı çalışması, 100 yılı aşkın süredir yayımlanan bilim dergisi AJO-DO'ya kapak oldu.

Anadolu Ajansı 09.03.2016 - 13:14 | Son Güncelleme : 09.03.2016 - 13:15

Türk bilim insanının çalışması 100 yıllık derginin kapağında

Erciyes Üniversitesinde görevli Ortodonti Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Yağcı ve ekibince yapılan çalışma, "American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedic (AJO-DO)" dergisinin mart sayısının kapağında yer aldı. 

Yağcı, "üst çene genişletmesinde kullanılan aparatların çürük başlangıcı sayılan beyaz nokta oluşumuna etkisi" konulu çalışmaya, 2011'de ERÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Biriminin (BAP) desteğiyle başladıklarını söyledi.

AJO-DO dergisinde yayımlanan çalışmanın, bu projedeki basamaklardan biri olduğunu belirten Yağcı, "2011'den beri emek verdiğimiz bir çalışma. Bunun bir basamağı da çok sevindirici şekilde, 100 yılı aşkın süredir yayımlanan bilim dünyasının saygın dergilerinden AJODO'nun mart sayısında yer aldı. Dergide yayımlanmakla da kalmadı, kapak konusu oldu, mart sayısının videosu olarak internet sitesinde yer aldı. Bu bizim için onur verici, güzel bir gelişme" dedi.

Sayfa Yükleniyor...