NTV

Türk doktorlar şifa dağıtıyor

Anadolu Ajansı

Sağlık

Sağlık Bakanlığı’nın Somali'deki Çadır hastanesinde Türk doktorların elinden şifa bulan hastaların memnuniyeti halkın ilgisini çekiyor.

Sağlık Bakanlığı Somali Ekibi Başkanı Dr. Akif Saatçioğlu, çadır hastanelerinde görev yapan ikinci sağlık ekibinin çalışma süresini tamamlayarak Türkiye'ye dönmesinin ardından Mogadişu'ya gelen üçüncü sağlık ekibinin de bu sabah göreve başladığını söyledi.

Yeni ekipte acil hekimi, çocuk doktoru, dahiliye, kadın hastalıkları ve doğum uzmanının bulunduğunu ifade eden Saatçioğlu, ikinci ekipten kalan personelle birlikte aralarında hemşire, sağlık memuru ve teknisyenlerin de bulunduğu toplam 22 kişi ile hizmet vermeye devam ettiklerini kaydetti.

Saatçioğlu, hastanelerinde hasta yoğunluğunun giderek arttığına dikkati çekerek, ''Halkın hastanemize ilgisi her geçen gün artıyor. Bu elbette ki ekip arkadaşlarımızın sundukları güleryüzlü ve kaliteli hizmet ile hastaların büyük bölümünün şifa bulmasından kaynaklanıyor'' dedi.

İkinci sahra hastanesinin kurulumunun da birkaç gün içinde tamamlanacağını bildiren Saatçioğlu, burada da tıbbi alet ve makineler geldikten sonra hizmet vermeye başlayacaklarını anlattı.

Saatçioğlu, bu sayede hizmet alanlarını genişletmiş olacaklarını belirterek, mobil sağlık hizmetinin de devam ettiğini, bir doktor ve hemşirenin kamplarda kalan hastaların ayağına kadar giderek hizmet sunduklarını sözlerine ekledi.